Як Олександрія могла не заявити гравця на матч з Шахтарем? Фахівець усе пояснив

Олександрія не заявила на матч із Шахтарем Івана Калюжного, який відіграв увесь поєдинок, і тепер команда Ротаня чекає на технічну поразку, а гірники на 3 подаровані очки.

Тренер-аналітик Оболоні Микола Михайлов у коментарі журналісту NV Назарію Шмігілю пояснив, як олександрійці могли припуститися такої помилки.

Шахтар – ОлександріяФото: ФК Олександрія

– Як відбувається процедура внесення футболістів у протокол матчу? От ви в Оболоні цим займаєтеся. Поясніть покроково.

– Сам процес поділяється, грубо кажучи, на дві частини. Перша – це заявка в Українській Прем'єр-лізі. Там завозиться контракт, ставлять печатки, реєструють і все таке інше. І потім заноситься в заявковий аркуш прізвище, номер, дата контракту, в якому списку (А чи Б) він заявлений. Ну тут більше такого плану робота. А вже другий етап – це отримання паспорта футболіста. Якщо раніше це було все в друкованій формі, то зараз все знаходиться в інформаційно-аналітичній електронній системі УАФ. При переході в клуб футболіст пише заяву: "Прошу зареєструвати мене, футболіста такого то клубу… Погоджуюся з усіма правилами і так далі". У федерації відповідальна за це особа перевіряє, щоби всі документи були. І тільки тоді в електронному вигляді отримують паспорт футболіста. Там уже конкретно написано за яку команду і коли зареєстрований футболіст. У Івана Калюжного цього не було, в паспорті писало, що він ще гравець ЛНЗ. Але я так дивився для себе, то, скоріш за все, його і в заявочному листі немає. Я не знаю, як вийшло так взагалі у них. Остаточний варіант, за яким футболіст має право виступати за певну команду – це паспорт футболіста. Це не заявка в УПЛ, бо вони підпорядковуються УАФ. Ну, а якщо брати до уваги безпосередньо гру, то тут є окрема система. Поки вона працює лише в Прем'єр-лізі. Вона так і називається: Інформаційно-аналітична система Прем'єр-ліги. І там треба вносити футболістів. За добу до початку гри відкривається доступ складів. Там вбиваєш прізвище і система автоматично номера підбирає і таке інше. У системі вже все є і пише, хто за тебе виступає. Там і формується заявка, яка потім вноситься у рапорт арбітра. За 75 хвилин до початку матчу у тебе відкривається склад суперника, як і в арбітрів. Ну не менше, аніж за 60 хвилин до гри. Інакше буде порушення регламенту. Судді отримують склади і вони, звичайно, вже не перевіряють заявки, паспорти і все інше. Якби перевіряли це, як раніше, по старій системі, то на цьому етапі би виявилося, що немає футболіста у заявковому листі. А так, як ця процедура спростилася, то все інакше. Хоча вона стала зручнішою, бо ти не ходиш до арбітрів, не чекаєш, коли вони з поля повернуться, перевірять рапорт і таке інше. Зараз все набагато зручніше. Але, як бачимо, тут є і друга сторона медалі. Не все перевіряється і потім є такі проблеми, як в Олександрії. А якщо на попередньому етапі не перевірити нічого, то будуть нюанси.

Олександрія – ШахтарФото: ФК Олександрія

– У першу чергу це проблеми клубу?

– Звичайно. Тут без варіантів. Коли людина вносить рапорт і натискає "опублікувати", то там пише: "Ви підтверджуєте внесену інформацію?". І ти підтверджуєш, де є прізвище людини, яка це робила. У мене це Михайлов Микола Юрійович. Я верифікую те, що відповідальність на мені. Але і все у регламенті прописано. Воно ж не просто так називається інформаційно-аналітична. Це не остання інстанція. Всюди у регламентах пише, що клуби несуть відповідальність за заявки, підрахунок жовтих і червоних карток і таке інше. Це все на клубах. Так, суддям іноді теж може перепасти щось. Але відповідальний той, хто в клубі безпосередньо цим питанням займається.

– То Іван Клюжний міг не знати, що його немає в списку зареєстрованих гравців Олександрії? 

 – Ну він і не має це знати. Футболісти ж не будуть ходити і питати чи заявили їх чи не заявили, правильно? Вони прийшли у клуб, всі необхідні документи принесли і все. Для мене загадка, як у них все так вийшло. З того, що я можу собі уявити – це те, що Калюжний був заявлений за Олександрію перед цим і у них в базі все могло залишитися. І коли ти вносиш в рапорт гравців, то там можуть вистрибувати такі футболісти, яких немає. Там просто показує, що він відзаявлений і контракту у нього немає. Просто могла база сама не висвітлити, що гравець не заявлений. Але вся відповідальність на клубах. І це факт, воно всюди прописано. Так само і заміни, три слоти. Арбітри можуть щось десь не помітити, але й тут вся відповідальність на клубах.

Читайте також: Готові платити вдвічі більше за Реал. Клуб АПЛ хоче забрати Луніна

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також