Євро-2019 для України. Надія Є

Друга зустріч молодіжних збірних України та Латвії у відборі до Євро-2019. Матч відбувався у Запоріжжі, на Славутич-Арені.

У вересні 2017-року латвійці та українці розіграли нічию 1:1. За Україну тоді відзначився Богдан Лєднєв.

Перед цим матчем становище у хлопців Олександра Головка було посереднім, але не критичним. 4 місце у групі (щоправда, на один матч менше, аніж у Шотландії та Голландії). До завершення відбору залишалось 4 матчі. Домашні проти Латвії, Андорри та Шотландії та виїзний у Нідерландах. Зазіхати на перше місце, яке з дуже високою ймовірністю займуть англійці, не варто, а з голландцями посперечатися за другий рядок можна, треба лише перемагати в усіх чотирьох матчах.

Дуже потужний склад виставив Головко на матч проти Латвії: Маханьков – Михайличенко, Миколенко, Попов, Тимчик – Вакулко – Швед, Коваленко, Шапаренко, Лєднєв – Русин.

Початок матчу був за українцями. 15 cекунда і вже небезпечний момент. Помилка захисника збірної Латвії, Коваленко вивів Русина віч-на-віч з воротарем, але Назарій не зумів пробити кіпера латвійців. Щоправда, арбітр зафіксував положення поза грою.

А на третій хвилині вже Попов впевнено бив головою з лінії воротарського майданчика, але Зоммерс знову врятував Латвію.

На початку матчу дуже активно діяли Назарій Русин та Богдан Лєднєв.

На 20 хвилині матчу українці відкрили рахунок. Коваленко зі штрафного пробив у стінку, Шапаренко зіграв на добиванні і влучив у Дениса Попова, який ефектно п’яткою переправив м’яча у ворота.

Мар’ян Швед продовжив свою феєрію, яку розпочав у матчі з Динамо, тепер божевільний мяч у ворота Латвії. Мар’ян обіграв 5-х гравців та пробив у дальній кут.

Фото з instagram Мар’яна Шведа

Під кінець першого тайму українці повинні були ставити крапку у матчі: Русин вивів Шведа віч-на-віч з кіпером, але в останню мить захисник у підкаті вибив м’яч на кутовий.

Другий тайм вийшов ще божевільнішим на моменти у порівнянні з першим. На 60-й хвилині латвійці один м’яч відіграли, Фьодоровс пробив зі штрафного точно у кут, Маханьков не зумів виручити команду. За 3 хвилини збірна Латвії зрівняла рахунок! Кігурс божевільним дальнім ударом закинув м’яч за комірець Маханькову. Але наші гравці швидко повернули перевагу в один м’яч. Тимчик прострілив до штрафного, а Коваленко коліном переправив м’яч у ворота. Ще за хвилину Шапаренко міг забивати вчетверте, але не влучив по м’ячу з дуже вигідної позиції.

За 5 хвилин до кінця матчу реальний шанс відігратись був у Латвії. Тимчик загубив у штрафному Івановса, який пробив головою, але м’яч, на щастя для збірної України, влучив у поперечку.

Лєднєв міг знімати всі питання вже у доданий час, але теж трішки не поцілив у ворота.

3:2 – валідольна перемога збірної України. Команда Олександра Головка піднімається на третю сходинку у групі і за додатковими показниками випереджає Шотландію.

Наступний матч молодіжна збірна України проведе 11 вересня на все тій же Славутич-Арені зі збірною Андорри.