Збірна України проходить в плей-оф Євро-2020! Швеція та Іспанія допомагають команді Шевченка здійснити мрію

Увага українських вболівальників була прикута до групи Е, де вирішувалася доля не лише команд цього квартету, а й збірної України. У разі перемоги Іспанії та нічиєї (або перемоги) Швеції, команда Андрія Шевченка отримала б місце в плей-оф Євро-2020.Швеція – Польща

Шведи українцям почали допомагати зі старту. Вже на другій хвилині Форсберг скористався незграбністю Юзвяка і з лівої пробив точно у дальній кут воріт Щенсного – 1:0.

Поляки могли відповісти зусиллями Левандовського. Лідер збірної Польщі та мюнхенської Баварії головою пробивав після подачі з кутового – перший удар прийняла на себе поперечка воріт збірної Швеції, добивання нападника теж прилетіло у каркас воріт Ольсена, а третього удару не сталося. Бо Левандовський у метрі від воріт заплутався у власних ногах і втратив м’яч.

Ольсен ще  раз врятував Швецію перед свистком на перерву, коли потягнув дальній постріл Зелінського.

Після перерви вогню у матчі стало ще більше

На 59 хвилині Кулусевські протягнув м’яч через пів поля і відпасував Форсбергу під удар. Півзахисник Лейпцига з 16 метрів пробив точно у кут воріт Щенсного – 2:0.

Сумували без надії поляки лише дві хвилини, а потім своє слово сказав лідер – Левандовський. Форвард гостей втік у контратаку, увійшов у штрафний майданчик суперника і без зближення із двома захисниками завдав класного обвідного удару. М’яч влетів у дев’ятку воріт Ольсена – 2:1.

Збірна Польщі не зупинялася і свій шанс гості знайшли. Франковський подав у штрафний майданчик, захисники шведів залишили без уваги Левандовського, який на лінії воротарського майданчика м’яч прийняв і спокійно пробив повз Ольсена – 2:2.

Поляки кинулися в напад, а потрапили у полон. У компенсований до другого тайму час Кулусевські відпасував на Клаессона, а той, вийшовши віч-на-віч із Щенсним, переграв голкіпера збірної Польщі – 3:2!

Словаччина – Іспанія

Громада у власному штрафному майданчику необачно зіграв проти Коке і арбітр зустрічі Куйперс після підказки асистента і перегляду ВАР призначив одинадцятиметровий удар. Пенальті взявся виконувата Мората, але нападнику Ювентуса не судилося в цьому епізоді переграти голкіпера Словаччини – сейв Дубравки.

Героєм голкіпер словаків був до 30 хвилини, а потім все змінилося. Господарі обрізалися біля власного штрафного майданчика, Сарабія подарунком суперника скористався і з 16-метрів пробив у поперечку воріт збірної Словаччини. М’яч від каркасу воріт підлетів вгору і очікувалося, що Дубравка його спокійно забере (чи виб’є кулаком за межі поля). Проте воротар Ньюкасла шокував усіх, відбивши м’яч у сітку власних воріт – 0:1!

Самотужки іспанці забили перед самісінькою перервою. Педрі закинув у трафний майданчик на Морено, лідер Вільярреала випередив Дубравку і навісив на голову Ляпорту, який пробив у протихід голкіперу збірної Словаччини – 0:2!

У другому таймі збірна Іспанії продовжила побиття словаків. На 56 хвилині Сарабія після прострілу від Альби переправив м’яч у сітку воріт суперника – 0:3.

Альваро Мората залишив поле без забитого м’яча у цьому поєдинку, а Ферран Торрес, який змінив нападника, показав своєму партнеру по збірній приклад реалізації. Вінгер Ман Сіті на першій же хвилині свого перебування на полі п’ятою переправив м’яч у сітку воріт Дубравки після пасу від Сарабії – 0:4.

Добила збірна Словаччини себе сама. На 71 хвилині Куцка зрізав м’яч у власні ворота після удару Пау Торреса – 0:5.

Результати цих матчів гарантували збірній України місце в плей-оф Євро-2020. Там українці зустрінуться з потужною збірною Швеції. Поєдинок 1/8 фіналу пройде 29 червня у Глазго на стадіоні Гемпден-Парк.