Жінки і футбол в ісламських країнах

Не йдеш на матч, тому що холодно, пізно і серед тижня?

Подумай про іранських жінок, яких затримують за відвідування стадіонів.

Getty Images

Після ісламської революції 1979 року в країні відбулося багато змін. Релігійні консерватори вирішили, що жінки не повинні контактувати з чоловіками з інших родин, чути непристойну мову і бачити чоловіків у шортах. І тому просто заборонили іранкам ходити на футбольні матчі.

Але жінки виявили трохи креативу і маскувалися під чоловіків, щоб пройти на стадіон.

У світових медіа широко писали про історію іранки Шабнам. Жінка одягла перуку, намалювала собі вуса і бороду, щоб подивитися з трибун гру Персеполіс – Фулад. Їй вдався цей фінт, але іншим іранкам щастить менше.  

У лютому 2017-го 8 іранських уболівальниць хотіли подивитися гру між Персеполісом та Естяглялем. Жінки теж одягнулися чоловіками, але їх впізнали і заарештували.

На одній грі поліцейські взагалі затримали 35 уболівальників, які намагалися потрапити на стадіон.

Getty images

За іранок і їх право на футбол заступився президент ФІФА Джанні Інфантіно.

Мені пообіцяли, що іранським жінкам скоро дозволять приходити на футбольні стадіони, – сказав Інфантіно на конференції ФІФА, присвяченій рівноправності.

Приклад Ірану подала Саудівська Аравія. На трьох стадіонах країни будуть створені сімейні зони. Там зможуть перебувати і жінки.

Першими жінок пустили на матч Аль-Ахлі Сергія Реброва. Команда українського тренера перемогла Аль-Батин у місті Джидда – 5:0.

Вболівальницям такий матч точно мав сподобатися.

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також