Журналісти показали, який вигляд мають футбольні майданчики, на які командою президента УАФ Павелка спускалися мільйонні кошти

Скандал, повʼязаний з незаконною розтратою мільйонних коштів командою УАФ, чинним президентом якої є Андрій Павелко, набирає все більших обертів. 

Так, журналісти показали футбольні майданчики столиці, для яких, згідно з документами ФФУ (нині - УАФ), відбувалася закупівля штучної трави та іншого обладнання. Більшість майданчиків у вкрай поганому стані, частина з них – закрита від відвідувачів.

Покриття для цих майданчиків закуповували із заводу футбольного функціонера та очільника бюджетного комітету минулого складу Верховної ради Андрія Павелка. Три роки поспіль його купували державним коштом по 15 доларів за квадратний метр – це втричі дорожче, ніж таке ж покриття коштує у Німеччині чи Китаї.

Загалом 50 рулонів – це площа десяти футбольних мініполів. За ціною виробника – це майже 140 000 доларів. Покриття вже не придатне до використання, а за кожне таке поле федерація списувала із бюджету 805 000 грн.

Спортивний журналіст, головний редактор журналу Футбол Артем Франков ще три роки тому першим заговорив про махінації голови ФФУ Андрія Павелка із заводом з виробництва штучної трави для футбольних майданчиків. Тоді він стверджував, що обладнання заводу голова бюджетного комітету ВРУ купував через офшорну компанію-посередника і різниця в ціні склала близько мільйона доларів. Сьогодні він стверджує, що завод ніколи не працював на повну.

Аналогічну версію озвучує спортивний журналіст-розслідувач Костянтин Андріюк. Він каже, що завод був потрібний лише для викачки грошей із державного бюджету.

Коли знімальна група ТСН відвідала виробництво, екскурсію проводив директор Андрій Бондаренко в накидці з написом "Відвідувач". Перше, що кинулося в очі – це порожні цехи. Виробничий цикл обслуговували чотири працівники, троє із яких вовтузилися зі старими шинами. І це при тому, що замовлень було на мільярд двісті мільйонів гривень, – йдеться у сюжеті.

Але це були лише здогадки журналістів. Про факти уже говорять у Тимчасовій слідчій комісії Верховної Ради. Депутат Богдан Кицак вважає, що завод дійсно був “ширмою” для виведення бюджетних коштів.

За даними із відкритих джерел, у 2021 році завод із виробництва штучної трави купує штучну траву у фірми підрядника своїх же майданчиків. Загалом, йдеться про 3,5 тис. квадратних метрів. Майже стільки ж трави завод продав.

Пізніше журналістам програми "Гроші" вдалося з’ясувати, що завод вивезли до Краматорська на підприємство депутата Максима Єфімова – однопартійця і товариша Андрія Павелка. Відтоді “ФФУ Продакшн” сплачує гроші за оренду приміщень у підприємствах Максима Єфімова – по 120 000 грн щомісяця. Загалом сума витрачених коштів склала 2,5 млн за майже два роки.

Журналісти ТСН надсилали запити в УАФ із запитанням про стан і місцезнаходження заводу, на який сумарно витратили 8 млн доларів і збиралися витрачати бюджетні кошти й надалі, проте відповіді не отримали.

Читайте також: Корупційний чемпіон. Все про розкрадання футбольних грошей в УАФ Андрія Павелка

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також