Зінченко допоміг Ман Сіті помститися Тоттенгему

Матч за чемпіонство для Манчестер Сіті і матч за Лігу Чемпіонів для Тоттенгема — непогана вивіска для центрального поєдинку 35-го туру АПЛ, правда?

Та вболівальники Містян очікували саме помсти за поразку у чвертьфіналі Ліги Чемпіонів. Допомагати у цьому Ман Сіті з перших хвилин вийшов і наш Олександр Зінченко, який нещодавно відновився від травми.

Перші хвилини матчу були дуже подібними до поєдинку у Лізі Чемпіонів. Ман Сіті забив швидкий м’яч. На 5-й хвилині Бернарду Сілва звично для себе змістився з правого флангу в центр, зробив прекрасну подачу на Агуеро, який міг і сам завершувати атаку ударом з лінії воротарського, але класно головою скинув уздовж лінії. 18-річному Фодену залишалося лише підставити голову під таку зручну передачу — 1:0 господарі попереду.

Тоттенгем одразу увімкнувся. Спочатку Сон мав хороший момент, але його удар з близької відстані відбив Едерсон. Потім Еріксен виходив сам на сам із голкіпером Сіті, але Едерсон вчасно скоротив відстань і відбив ногою (!!!) м’яч після удару данця. Ще один класний момент мав Сон, коли теж міг зустрітися поглядами з голкіпером Містян. Але в останній момент удар південнокорейця у підкаті заблокував Ляпорт.

Манчестерці дуже невпевнено діяли у центрі оборони. Ще однією проблемою для них були підбирання. Стандарти не приносили Тоттенгему результату, але після скидань Шпори мали ігрову перевагу.

Найактивнішим у складі Ман Сіті був Бернарду Сілва. Окрім участі в гольовій атаці, португалець багато працював на оборону та наніс декілька небезпечних ударів по воротах Газзаніги.

Не дарма він, Стерлінг та Агуеро боряться за звання гравця року в АПЛ.

Сон міг покращити настрій Тоттенгему наприкінці першого тайму. Нападник Шпор підхопив м’яч ще на своїй половині поля у центральному колі, та вирішив йти сам до воріт суперника. Обіграв одного, другого, третього, завдав удару з лінії штрафного майданчика, але Едерсон не пустив м’яч попід рукою.

У другому таймі команди дещо знизили темп гри і, як наслідок, — зменшилася кількість небезпечних нагод. Ман Сіті мав цікавіший вигляд за рахунок вищої індивідуальної майстерності гравців. Не вистачало лише останнього результативного удару.

Рахім Стерлінг сам не зрозумів, як не забив на 70-й хвилині поєдинку. Сане на швидкості прорвався по лівому флангу, прострілив на одинадцятиметрову позначку, а Стерлінг пробив сильно низом. М’яч неймовірно, просто дивом влучив у ногу Газзаніги.

Тоттенгем відповів моментом Моури, коли той міг завершувати контратаку. І знову провалився центр захисту Ман Сіті, і знову врятував Едерсон.

На останніх хвилинах манчестерці вміло засушили гру: фолили, тягнули час і зайве не ризикували в атаці. Тоттенгем за увесь другий тайм не створив майже нічого біля воріт Ман Сіті. У підсумку — дещо нервова, але дуже потрібна перемога підопічних Гвардіоли.

Як зіграв Зінченко? Українець провів непоганий матч. Але було видно, що він тільки-но відновився від травми: менше робив забігань по флангу, нечасто зміщувався до центра, як ми це звикли бачити. Містянам важливо було не пропустити, тому надійність в обороні мала першочергове значення. З цим завданням Зінченко впорався добре.