Зоря – Маріуполь. Азовці підрізали крила команді Вернидуба

Зоря після гостьової перемоги над Олександрією значно покращила собі настрій і повернулась до боротьби за третє місце. Саме бронза УПЛ дозволить наступного сезону зіграти одразу у груповому етапі Ліги Європи. Маріуполь свій матч минулого туру проводив проти Шахтаря, тому і програв.

Юрій Вернидуб не міг розраховувати на Кабаєва, який отримав розсічення у грі проти Олександрії. А у Маріуполя дискваліфіковані Полегенько і Вакула пропускали гру. Цілих тридцять хвилин пішло на розкачку у команд. Саме під кінець тайму вдався гол Маріуполю. Мишньов у центрі поля отримав не тільки м’яч, а й неосяжну кількість простору. Чомусь Арвеладзе лише паралельно супроводжував суперника, а не намагався йому перешкодити. Мишньов віддав поміж центральних захисників на Зубкова. Олександр протиснув Чеберка і викотив на порожні ворота Фоміну – це 0:1.

До цього був один гольовий момент у Зорі. Лєднєв увірвався у штрафний майданчик та прострілював уздовж лінії воріт, але якимось дивом Будківський не встиг замкнути передачу. У Зорі найактивнішим гравцем був Лєднєв. Окрім майже асисту він ще завдав одного удару, який був заблокований, та намагався йти на суперника один в один. Цим самим, але вже у складі Маріуполя, відзначався і Зубков. Олександр на старті матчу ефектно прокинув м’яч поміж ніг Михайленку і ще упродовж тайму виконав декілька успішних фінтів. Окрім фристайлу Зубков і непогано передачі в атаку роздавав. Гості намагалися використовувати кутові, яких до перерви вистачало. Постійно навісами шукали Яворського на дальній стійці, а той двічі вигравав повітря і пробивав, щоправда, неточно.

Один гол – максимум для команд у першому таймі. Був іще забитий м’яч на рахунку Громова. Артем зіграв на добиванні у штрафному майданчику Маріуполя, але перед цим Олександ Дердо зафіксував фол в атаці Вернидуба. Після перерви змін у швидкостях команд не відбулося. Здивував сміливим рішенням Яворський. Капітан Маріуполя вирішив не розігрувати штрафний біля центрального кола, а завдати прямого удару. М’яч летів за комірець Шевченку і влучив у поперечку.

Аж після 15 хвилин другого тайму виникли перші небезпечні ситуації. У Маріуполя Биков з меж штрафного майданчика віддав на одинадцять метрів, де усі забули про Чурка. Вінгер Маріуполя пробив злету, але не найкращим чином підійшов до м’яча, і той полетів вище воріт. Зоря відповіла ударом Івановича. Сербський нападник класно відкрився під передачу із глибини та в дотик завдавав удару носком бутси. Якби м’яч летів у площину, то у Гальчука могли би бути проблеми, а так – вільний удар.

Ще один гравець, який вийшов на заміну у Зорі, виривався на ударну позицію. Караваєв знайшов подачою Луньова, але Максим пробив повз ворота. Зубков нагадав про себе у складі Маріуполя. Півзахисник продерся крізь двох суперників і пробивав низом у дальній кут – неточно. Зорі важко давалися небезпечні атаки, тому вирішив допомогти Яворський. Капітан Маріуполя намагався заблокувати удар суперника, а вийшло скидання просто на Івановича, але постріл серба відбив Гальчук. Михайличенко вимагав пенальті, коли м’яч після його удару влучив у руку супернику. Але Дердо був поблизу і чітко бачив, що рука була притиснута до корпусу. Той же Михайличенко міг стати автором гола у власні ворота. Надто сильно він скидав м’яч Шевченку головою. На щастя, голкіпер розібрався.

“Будьте мужиками – грайте до кінця”, – лунало із фан-сектора Зорі. Але комбінаційна гра першим номером не вдавалася команді Вернидуба. Луганці в останні хвилини перейшли на значно простішу модель – завантажували м’яч на Івановича. Та ні перший, ні другий варіант так і не принесли успіху Зорі. Маріуполь мінімально переміг команду Юрія Вернидуба і наблизився до луганців на відстань двох очок.