Чим Динамо Михайличенка краще за команду Хацкевича
Автор Євген Біленький
Старт нинішнього сезону ознаменувався для київського Динамо приходом нового тренера, щоправда, не скільки нового, а скоріше трохи забутого. І старт Олексієві Михайличенку не вдався так само, як і не справдилися позитивні прогнози численних вболівальників Динамо. Дві нічиї та поразка в стартових трьох турах максимально заповнили скриньку скарг вболівальника з Олімпійського.
Проте, до честі Олексія Михайличенка, надалі його підопічні не повторювали старих помилок та неодмінно перемагали. Хтось скаже, що динамівська машина нарешті завелась, та питання в іншому…
В чому ж полягає відмінність гри команди при Хацкевичу та Михайличенку? Як казав класик: Будем разбираться.
Функціональна складова
Ні для кого не секрет, що Михайличенко любить атлетичний футбол, відповідно навантаження на тренуваннях не прогулянкові. Більше того, сам коуч заявляв про зміну концепції тренувань та про адаптацію гравців до нових методів.
Очевидно, що футболістам новинка не до вподоби та й звикали (судячи з результатів) вони не швидко. Явно слабка фізична форма динамівців була особливо помітною на фініші матчів з Олімпіком та Зорею. А якщо згадати, що в обох поєдинках синьо-білі не зуміли перемогти, то стає зрозумілою глибина та гострота проблеми.
Зараз же «Динамо» стало витривалішим, і цього не можна не помітити. В усіх переможних матчах Михайличенка за винятком поєдинку з Ворсклою динамівці неодмінно забивали в останній десятихвилинці. Що може свідчити про добротний запас сил у гравців на фініші гри.
Фланги як флагман
Підбір футболістів на флангах атаки у Динамо не дозволяє тренерському штабу, хто б на чолі нього не стояв, ігнорувати таку міць в нападі. І без того велика кількість атак з флангів у Динамо Хацкевича, конвертувалася у тотальний фланговий тиск у Динамо Михайличенка.
Такий вектор розвитку є логічним одразу з декількох причин: наявність в нападі Жерсона Родрігеса та Артема Бєсєдіна дає змогу розраховувати на солідну небезпеку з повітря. Ще більш ефективними можуть стати навіси з флангів, коли грає Фран Соль – він скоріше форвард штрафного майданчика, такі моменти – його хліб.
Кадірі як повноцінна бойова одиниця
Нарешті відбувся не просто дебют, а повноцінне використання ганського футболіста. На перший погляд, підсилення команди ще за Хацкевича мало б допомагати одразу, але заграв Кадірі чомусь лише за Михайличенка.
Ганець відіграв всі три стартові матчі нового тренера (для порівняння за Хацкевича Кадірі був заграний лише одного разу аж на 17 хвилин в матчі зі Львовом, вийшовши за рахунку 3:0 на користь киян). Та й каші в грі команди Мохамед не зіпсував, що не може не радувати.
Але вже після третьої гри в основі Динамо африканець отримав травму. Тож відсутність опорника в наступних іграх аж ніяк не можна пов’язати з програною партнерам конкуренцією. Відновлення футболіста слід очікувати за два тижні, хоча сам Кадірі говорить, що цілком може відновитися вже за тиждень. От що довіра з людьми робить. Використання в центрі поля такого типу гравця говорить, про бажання Михайличенка краще убезпечити себе від контратак суперника: Кадірі – типовий руйнівник.
З іншого боку випливає ще одна суттєва зміна… Хоча ні – мабуть, ще дуже рано говорити про тенденції у такому компоненті гри, як володіння м’ячем. В будь-якому разі, використання щойно придбаного гравця щонайменше вже відрізняє нового наставника від попередника.
Бажання. Або як забивати м’ячі
Мабуть, зараз багато хто дорікне: мовляв, а що раніше бажання не було?! З такою зарплатнею воно має бути навіть вночі! І з цим не можна не погодитися! Проте, не варто відкидати й те, що напруга, яка була в останніх матчах за керівництва Хацкевича, викликала здивування та навіть пересторогу. Поглядом збоку не важко було вловити неузгодженість між тренерським штабом та гравцями. Футболісти не соромилися під прицілом камер сперечатися з тренером та активно демонструвати своє незадоволення грою. Можливо, це і не відсутність бажання, але ж будь-яка людина, що грала в футбол, доведе вам зворотне.
Без гарного мікроклімату всередині колективу не може бути феєричної гри. Окрім того, не варто забувати й про виліт з кваліфікації ЛЧ, що наклав свій відбиток зокрема і на стартові матчі Михайличенка.
6 поєдинків! Саме стільки знадобилося Динамо, щоб вийти з затяжної депресії. І три невдалі матчі припали саме на Михайличенка.
Всі ці пункти дають принаймні надію на кращі часи фанатам Динамо. Рівень суперників та якість нинішньої гри киян показує, що ми цілком можемо очікувати перемог та впевненої гри від команди на груповій стадії Ліги Європи. Та й Михайличенко напевно зумів підібрати правильні слова до гравців, якщо все-таки результат прийшов. Та чи готове це Динамо зробити наступний крок до матчів проти поважніших суперників?…
Нагадаємо, в останньому турі УПЛ Динамо впевнено перемогло Дніпро-1.
Читайте також: Українців у єврокубках стане більше: Арбітри з України на матчі Ліги Європи.