Останнє Динамо Михайличенка-тренера
Автор Олександр Мельниченко
Олексій Михайличенко розпочинає свій другий тренерський період в київському Динамо. Попередній його етап на посаді головного тренера київського клубу завершився 15 років тому. Причиною стала домашня поразка від Трабзонспора. Кияни ледь не вилетіли з Ліги Чемпіонів. Але взяли реванш в гостях і продовжили свій єврокубковий шлях. З новим тренером – Йожефом Сабо. Динамівці вдало виступили в групі з Реалом, Байєром та Ромою. Проте посіли лише 3 місце. Вище них опинилися німецька та іспанська команди, випередивши киян всього на одне очко… А далі була 1/16 Кубка УЄФА з Вільярреалом і виліт з турніру за сумою двох матчів: вдома нічия 0:0 та поразка на виїзді 0:2.
Сьогодні дуже цікаво поглянути на Динамо, яким його тоді залишав Михайличенко. Це команда, зібрана з гравців, що вважаються легендами. Пропонуємо вам згадати, як склалася їхня подальша кар’єра та чим вони займаються зараз.
Олександр Шовковський (44 роки)
Без перебільшення символ київського Динамо. Після того сезону продовжив виступати на серйозному рівні ще багато років. Але йому часто дошкуляли травми. Через що деякі періоди кар’єри СаШо були дуже нестабільними.
Став одним із героїв успішного для України Чемпіонату Світу-2006. Контракт футболіста з Динамо завершився у грудні 2016 року. Шовковський завершив кар’єру, встановивши безліч індивідуальних рекордів, серед яких пам’ятна серія післяматчевих пенальті в 1/8 фіналу ЧС зі швейцарцями.
Зараз входить до тренерського штабу збірної України, багато подорожує та розвиває свій ювелірний бренд.
Горан Гавранчич (41 рік)
Сербський легіонер, який виділявся на полі не тільки захисними здібностями, а й мав інколи ексцентричний стиль. Це стосується зачісок Горана. Він забив у матчі-відповіді з Трабзонспором після звільнення Михайличенка. Коли ви дізнаєтеся, чим зараз займається ексфутболіст, то будете здивовані. По завершенню кар’єри він вивчився на архітектора, про що мріяв з дитинства.
Один з небагатьох динамівців, які так різко змінили сферу діяльності. Не дивно, що Гавранчич був основним захисником Динамо на початку нульових. Адже малюнок гри у футболі і розуміння побудови приміщень – схожі речі. Вони вимагають орієнтації в просторі та уявлення про кінцевий результат.
Сергій Федоров (44 роки)
Майже всю свою футбольну кар’єру присвятив Динамо. Також входив до тренерського штабу кіровоградської Зірки, був там граючим тренером. Вдало працює з дитячими та юнацькими командами. В першій команді киян Сергій вже має досвід роботи з Сергієм Ребровим. Тепер допомагатиме Олексієві Михайличенку в штабі головного тренера.
Андрій Несмачний ( 40 років )
Один із найсильніших лівих захисників в історії українського футболу. Один з творців успіху збірної на Чемпіонаті Cвіту-2006. У київському Динамо грав упродовж 13 років. У 2011 році завершив кар’єру. Був експертом у програмі Профутбол. Особливу роль у його житті відіграє віра. Вже тривалий час Андрій належить до релігійної організації Свідків Єгови.
Андрій Гусін
Ще один надійний півзахисник. В епоху гегемонії Динамо в Європі його вважали одним з кращих в цьому амплуа. Його голи часто ставали вирішальними, а хороша гра головою робила футболіста універсальним. Завдяки його голу у ворота греків наша збірна зуміла переписати історію та дійти до 1/4 фіналу Чемпіонату Світу.
За роки, проведені у складі киян, Гусін 7 разів ставав чемпіоном країни та 4 рази здобував Кубок. По завершенню кар’єри гравця також опановував тренерську діяльність. 17 вересня 2014 року Андрій Гусін загинув на київському автодромі Чайка. Травми, отримані внаслідок падіння з мотоцикла, були несумісні з життям.
Єрко Леко (39 років)
Один із найкращих хорватських легіонерів. На полі півзахисник вирізнявся своєю працелюбністю та вмінням руйнувати атаки суперника. Динамо він присвятив 4 роки своєї кар’єри. І в 2006 перейшов до Монако. Розпочав тренерську діяльність в юнацькій команді загребської Локомотиви. Зараз спрямовує сили на отримання ліцензії, сподіваючись в майбутньому очолити Динамо.
Олег Гусєв (36 років)
За часів Михайличенка тільки-но розпочинав регулярно підпускатися до основного складу киян. Олег найчастіше закривав позицію правого захисника, але завдяки своїй універсальності однаково добре грав на флангах півзахисту. Він продовжив виступати за Динамо до кінця кар’єри. Відіграв у складі киян 443 матчі. Після завершення кар’єри увійшов до тренерського штабу Динамо U-21.
Валентин Белькевич
Ключовий півзахисник команди, яка дивувала своєю грою всю Європу. Він гармонійно поєднував захист і атаку Динамо, керуючи механізмом гри зсередини. Після відходу Михайличенка грав за столичний клуб ще упродовж трьох років. Планував зосередити увагу на накопиченні тренерського досвіду. Встиг потренувати юнацьку та молодіжну команди Динамо. Але всьому задуманому здійснитися не судилося. 1 серпня 2014 року Валентин Белькевич помер від розриву тромба.
Діого Рінкон (39 років)
Коли мова йде про бразильців, то в більшості виникають асоціації з Шахтарем. Але в Динамо теж були свої легіонери з цієї країни. Діого Рінкона вважають найкращим динамівським бразильцем.
Інколи його критикували за відсутність реалізації гольових моментів. Але Діого завжди перебував у потрібному місці в потрібний час. Його голи були дуже своєчасними. А зараз його увага прикута до церкви. В Бразилії Діого займається соціальними проектами.
Максим Шацьких (40 років)
Важливий форвард для київського Динамо. Відзначався високою результативністю та вмінням бути максимально корисним у командній грі. За киян відіграв 328 матчів, в яких забив 142 м’ячі. Окрім Динамо, в Україні виступав також за київський Арсенал, ужгородську Говерлу та одеський Чорноморець. Входив до тренерського штабу Олександра Хацкевича.
Маріс Верпаковскіс (39 років)
Порівняно з іншими легіонерами, латвієць провів у Динамо небагато сезонів. Всього чотири. Але за цей час встиг запам’ятатися київським вболівальникам. Він відкрив рахунок в матчі, програному Трабзонспору. І саме за часів Михайличенка Маріс показував свій найкращий футбол. Зараз він – важлива постать у себе на Батьківщині. Маріс піднімав футбол у містечку Лієпая. А нещодавно змінив посаду президента на пост генерального директора, перебравшись до ризького РФШ.
Родольфо (36 років)
За київське Динамо бразильський захисник дебютував 6 серпня 2004 року в матчі Кубка України проти Олкома (0:4). А вже за 4 дні легіонер став учасником домашньої поразки від Трабзонспора. Бразилець належав до типажу захисників, які мали потужний удар зі штрафного. В Україні він це вміння неодноразово демонстрував. Гравець часто згадував про дружбу з легендарним форвардом Ромаріо на початку кар’єри в Флуміненсе. Після Києва на бразильця чекали в московському Локомотиві. Продовжував кар’єру в грозненському Ахматі.
Чернат Флорін Лучіан (39 років)
Спритний атакувальний півзахисник. Румун виділявся вражаючою технікою. Але його виходи в старті були нестабільними. В його випадку повністю розкрити свій потенціал завадили травми. Вболівальникам Лучіан запам’ятався ефектною грою та красивими стандартами. Завершував кар’єру вдома, в клубі Волунтарі.
Георгі Пеєв (40 років)
Один із небагатьох колишніх динамівців, хто займається агентською діяльністю. Вирішив так продовжити життя, щоб більше часу проводити з родиною і, одночасно, залишатись у футболі. Після Динамо встиг пограти в Росії за Амкар.
Бадр Ель-Каддурі (38 років)
Марокканець переїхав до Динамо у віці 21 року. Спочатку Бадру важко було конкурувати з Несмачним. Але його купували якраз на перспективу, щоб закрити проблемний лівий фланг. Гравець віддав Динамо 10 років свого життя, що є досить великим терміном, як для легіонера. З командою йому вдалось пройти чимало і досягти хороших результатів. Півфінал Кубка УЄФА та чвертьфінал Ліги Європи – яскраве підтвердження. Зараз Бадр розвиває свої тренерські здібності.
Горан Саблич (40 років)
Нещодавно з’явилась інформація про те, що хорват може очолити донецький Олімпік. Поки невідомо, чи зможе Горан дебютувати проти Динамо цієї суботи. Але тренерська кар’єра ексдинамівця доволі непогана. Він тренував хорватський Спліт, а також працював у боснійському Широкі Брієг. Цьогоріч місцем роботи фахівця був молдовський Шериф. За Динамо виступав з 2002 по 2010 рік.
Тіберіу Гіоане (38 років)
Румун завершив кар’єру в 30 років. Після цього тренував одну з команд 5 дивізіону Румунії. Він запам’ятався відданістю клубу. А ще був одним із перших по-справжньому динамівських легіонерів. Фанати пам’ятають його бійцівські чесноти та наполегливість в центрі поля. Вийти на новий рівень йому завадили проблеми зі здоров’ям. У 2005 році у Тіберіу діагностували мікроцеребральний тромбоз. В одному з інтерв’ю колишній футболіст згадував про те, що має диплом категорії А. Можливо, незабаром побачимо його на тренерській лавці.
Клебер (36 років)
Коли його купували в Динамо, він вважався одним з найперспективніших бразильських нападників. Бився і на полі, і за його межами. Наприклад, міг забити м’яч навіть зі зламаним носом (фінал Кубка України проти запорізького Металурга). А на тренуванні влізти у бійку. Дехто навіть вважає, що саме через відомий махач за його участі на тренуванні Динамо команду покинув Георгі Пеєв. Зараз грає за Остін Боулд із другого дивізіону Сполучених Штатів Америки.