Олімпіакос – Динамо. Підсумки. Нічия без центру поля
Динамо розпочало весняну єврокубкову кампанію із нічиєї проти Олімпіакоса. Матч, на який усі чекали із вже традиційним хвилюванням. Постійне ключове питання у цей період – як зіграє команда за тривалої відсутності офіційних матчів і під навантаженням після зборів?
Одразу звертаємо увагу на інтенсивність пресингу і коли саме він застосовувався командами. Високий командний ритм гри проти м’яча протримався у киян тільки стартові 15 хвилин. Далі показник пішов на спад. Змінилась ситуація після перерви. Команда Хацкевича додала у русі і почала створювати гольові моменти біля воріт Олімпіакоса. Заключні півгодини залишились за Динамо.
За практично рівних командних показників ми виділили найцікавіші нюанси, які, можливо, були не надто помітні під час матчу, але мали чималий вплив на підсумковий рахунок. Олімпіакос впродовж матчу не виконав жодної точної розрізної передачі. 8 спроб і все невдало. Динамо мало величезну перевагу за кількістю навісів. Динамівці намагались шукати попереду Франа Соля, але брак злагодженості призвів до провальних цифр. 20 подач з яких тільки 7 знаходили адресата. У греків за аналогічним критерієм – 2 із 6. Завдяки інтенсивнішому другому тайму Динамо виявилось кращим за кількістю і якістю передач в останню третину поля: 72% проти 54%. Олімпіакосу краще вдавалось доставляти м’яч у штрафний майданчик Динамо, інколи самі кияни цьому сприяли.
Дуже показовий момент – жодної атаки Динамо через центр. Усі наступи гостей проходили флангами. У Олімпіакоса схожа ситуація із правим краєм атаки.
За індивідуальними показниками найкращим в Динамо став Циганков (не беремо до уваги центральних захисників, які завдяки передачам поперек і назад традиційно мають високі ККД). Віктор був найуспішнішим в обіграшах. 5 із 6 спроб дриблінгу були вдалими. Відсоток точних передач в матчі у Циганкова сягнув 84%. Для флангового гравця – це доволі непоганий показник. До того ж, Віктор разом із Поденсе зробили найбільшу кількість дотиків у штрафному майданчику – по 4, не забуваємо і про асист Циганкова.
Випав із гри Фран Соль (читай також його перші коментарі після дебюту за Динамо). Іспанець намагався відкриватись у вільні зони, але або партнери не читали наміри нападника, або сам Соль не вдало грав у моментах, коли зустрічався із м’ячем. Іспанець набрав лише 32% вдалих дій. Нападники в середньому за матч набирають близько 50-60%, тому показник Соля не вражає. Лише 13% виграної боротьби і це у нападника, який за стилем гри є силовим нападником, що вільно себе почуває у грі на другому поверсі.
Соль за звичкою ще із Віллема відходив глибше для отримання м’ячів, але в матчі із Олімпіакосом це не вдавалось. Фран найменше з усіх гравців атаки отримував м’яч, хоч і грав практично на лінії із Шапаренком.
Динамо програло майже всю боротьбу в центрі поля. Циганков і Вербич на своїх флангах переважали суперників. Зважаючи на те, що у центрі поля краще м’яч контролювали греки, то відповідно і втрат м’яча у Динамо було більше – 117 проти 100.
У першому таймі Динамо тричі втрачало м’яч на своїй половині поля і ці обрізки призводили до ударів по воротах Бойка. Матч із Олімпіакосом з розряду тих, коли рівність за показниками повністю відповідає рахунку.