У гравців Ліверпуля психологічні проблеми. Що робить клуб?
Мерсисайдці хвилюються через можливе скасування результатів та втрату трофея АПЛ, який вони не здобували вже 30 років.
Гравці Ліверпуля працюють над вирішенням психологічних проблем у команді. Колишній тренер Честерфілда Лі Річардсон нині є спортивним психологом у Ліверпулі. Ексгравець англійських Вотфорда, Блекберна та Олдема на початку місяця написав для футболістів документ про самодопомогу, який називається “Психічне здоров’я та добробут”.
У розділі “Управління самоізоляцією” Річардсон попередив футболістів про небезпеку знудитися в карантині та запропонував щоденні процедури. Фахівець рекомендує починати кожен день з вправ на дихання з використанням діафрагми, якщо футболісти відчуватимуть тривогу. Гравцям рекомендують не зосереджуватися на новинах та соціальних мережах, – пише Daily Mail.
Лі Річардсон, спортивний психолог Ліверпуля
Ми не можемо вплинути на те, що відбувається з рішенням Прем’єр-Ліги або карантином. Все, що ми можемо контролювати, – це наша поведінка та наша реакція. Зараз перед нами виклик – зберегти найбільш вразливі групи у клубі та мінімізувати шанси на зараження коронавірусом. Зосереджуючись на собі, ми підвищуємо шанси подолати психологічну проблему, пов’язану з думками про збереження перспектив на трофей. Як сказав головний тренер Ліверпуля: Футбол – це не найважливіше. Здоров’я та безпека всіх нас мають бути на першому місці. Тому використовуйте карантин для того, щоб провести час із сім’єю.
Результати роботи Річардсона високо оцінив і Юрген Клопп.
Юрген Клопп, головний тренер Ліверпуля
Це лише невеличке доповнення до всіх планів, які ми намагаємося реалізувати сьогодні. Ми хочемо переконатися, що з хлопцями працюють найкращі спеціалісти. Добре, що Лі був і гравцем, і головним тренером, а потім вирішив стати спортивним психологом. У нього дійсно цікава і насичена кар’єра. Він фантастична людина і мені не доведеться переконувати хлопців зайвими розмовами. Так працювати набагато легше. Хлопцям подобається, що він завжди поруч. Коли ми найбільше потребуємо його допомоги – він завжди нас рятує.
Читайте також: Вражаючі збитки. Скільки втратять клуби АПЛ?