Антирекорд України. Чемпіони Світу присоромили команду Шевченка у Франції

Перед матчами Ліги Націй з Німеччиною та Іспанією на збірну України чекав складний виїзд до чинних Чемпіонів Світу

Андрій Шевченко напередодні поєдинку з Францією втратив цілу низку виконавців: через позитивні тести на COVID-19 у Пятова та Степаненка всі гравці Шахтаря пішли на самоізоляцію. Але на цьому втрати нашої національної команди не закінчилися. Вже по прильоту в Париж двоє голкіперів Лунін та Паньків отримали позитивні результати на коронавірус. Через це головний тренер збірної України був змушений включити до заявки на матч 45-річного Олександра Шовковського.

Тому Андрій Шевченко виставив більш ніж експериментальний склад на французів, в якому було одразу четверо дебютантів: Зубков, Конопля, Забарний та Бущан.

View this post on Instagram

Як багато нових імен: Забарний, Конопля, Зубков, Бущан🔥 Шанс і відповідальність водночас💪 Чемпіони Світу по той бік центральної лінії😎 #FRAUKR #footballhub #yarmolenko #malinovskiy #linesup #склади #футболхаб #конопля #малиновський #забарний #ярмоленко #бущан #зубков #харатін #kharatin #zubkov

A post shared by Footballhub (@foothubua) on Oct 7, 2020 at 11:12am PDT

Гра в одні ворота

Перший небезпечний момент у матчі створили саме господарі поля. Дінь з лівого флангу подав на дальню стійку, де захисники збірної України загубили Толіссо. Однак француз змарнував гарну нагоду, пробивши з декількох метрів вище воріт.

Та вже за мить Чемпіони Світу забили. Після подачі з лівого флангу Жиру, фактично, впритул головою розстріляв ворота збірної України – Бущан встиг зреагувати і відбив перед собою. Першим на добиванні опинився 17-річний Камавінга, який розкішним ударом через себе в дальній верхній кут відзначився дебютним голом за збірну Франції вже у своєму другому поєдинку – 1:0. Він став наймолодшим автором забитого м’яча за всю історію національної команди трикольорових.

Згодом непоганий момент мав Марсьяль. Нападник скористався помилкою Шапаренка поблизу своїх воріт, увійшов до штрафного майданчика і потужно пробив у ближній кут – Бущан вчасно виставив ногу і відбив м’яч.

Але це було лише коротке відтермінування. Вже в середині тайму французи подвоїли свої перевагу. Миколенко дозволив Жиру спокійно прийняти м’яч біля штрафного майданчика і пробити по воротах. М’яч після удару нападника полетів у дев’ятку. Бущан міг спробувати парирувати постріл, але чомусь вирішив не стрибати. Ймовірно, прогавив момент удару – 2:0.

Ще за мить після подачі з кутового чудовий момент не використав Толіссо. Захисники збірної України знову не накрили футболіста Франції. Він із лінії воротарського потужно пробив під поперечку – Бущан врятував від ще одного пропущеного м’яча.

Але Чемпіони Світу продовжили навалу на ворота збірної України і забили втретє. Ауар з дальньої відстані потужно пробив по воротах – Бущан цю спробу знову відбив перед собою… І вкотре першим на добиванні опинився Жиру, що уникнув офсайду і в дотик головою переправив м’яч у сітку воріт – 3:0.

Перші моменти збірної України та черговий пропущений м’яч

Тільки псля цього підопічні Шевченка змогли створити перший момент біля воріт Манданда. Михайличенко підхопив м’яч біля штрафного майданчика на лівому фланзі, прострілив на 11 метрів на ніким не прикритого Малиновського. Півзахисник Аталанти пробив значно вище воріт.

Вже на 39-й хвилині матчу рахунок на табло знову змінився. Під час подачі з кутового Миколенко боровся з Жиру за м’яч, але саме від голови захисника збірної України він зрикошетив у ворота Бущана – 4:0.

Вже наприкінці першого тайму Малиновський двічі потужно пробивав з-за меж штрафного майданчика. Спочатку зі штрафного, а згодом в гри після зміщення з правого флангу. В обох випадках Манданда з труднощами, але парирував ці постріли.

Другий тайм

На другу половину зустрічі Андрій Шевченко зробив три заміни: замість Малиновського, Михайличенка та Миколенка на поле вийшли Циганков, Соболь та Чеберко, для якого це теж дебютна поява у складі збірної України.

На початку другого тайму вихід віч-на-віч змарнував Ярмоленко. Гравець збірної України відірвався від захисту французів, але так довго підлаштовував м’яч під удар, що його встиг наздогнати і завадити вдарити Варан.

Заміна спрацювала

У другому таймі Україна активізувалася і навіть змогла забити. Циганков спокійно обійшов Камавінгу в центрі поля, підійшов до лінії штрафного майданчика і поклав м’яч у кут воріт – 1:4.

ГООООООООООООЛ 💙💛⠀Віктор Циганков 💪⠀🇫🇷 Франція 4️⃣ – 1️⃣Україна 🇺🇦#УАФ#МиЗбірна

Опубліковано Ukrainian Association of Football Середа, 7 жовтня 2020 р.

Після цього чудову можливість забити мав Зубков. Дебютант збірної України потужно пробив з кута воротарської зони, але влучив у стійку.

Відверто мізерні сподівання на камбек французи розтоптали п’ятим голом. Конопля невдало вибив головою, м’яч підхопив Толіссо. Він обігрався в стіночку з Мбаппе (який ефектно п’ятою скинув йому під удар) і з-за меж штрафного майданчика філігранно пробив у кут воріт – 5:1.

На 79-й хвилині матчу свій шанс змарнував Погба. Француз після подачі з кутового прийняв м’яч у штрафному майданчику збірної України і пробив у кут воріт, однак вже з лінії виніс Безус.

Під кінець зустрічі відзначився Мбаппе. Він протягнув м’яч з центра поля, обігрався з Бен-Єддером, прибрав на замасі Чеберка і потужно пробив під поперечку – 6:1.

Ну, і зовсім боляче стало на 89-тій хвилині. Шепелєв обрізався в центрі поля. Чемпіони Світу розігнали швидку контратаку, яка закінчилася результативним ударом Грізманна з-за меж штрафного майданчика. М’яч після пострілу гравця Барселони зачепив Забарного і полетів у кут воріт – 7:1.

Матч завершено⠀🇫🇷 Франція 7️⃣:1️⃣ Україна 🇺🇦⠀#УАФ#МиЗбірна

Жахливий та історично провальний результат для підопічних Шевченка, на яких ще чекають два непрості поєдинки з Німеччиною та Францією у найближчі п’ять днів.