Чорноморець – Шахтар. Обіграй себе сам від одеситів

Паулу Фонсека матч в Одесі з Чорноморцем вирішив провести перевіреною гвардією. Новачок Шахтаря Соломон на свій шанс чекав на лавці.

І гірники диктували свої умови. Щоправда, це стосується не моментів, а володіння м’ячем і контролю над ситуацією. І не увесь матч, а перші півгодини гри. Дебютний і ЄДИНИЙ удар у площину воріт у першій половині зустрічі Шахтар завдав на десятій хвилині – Коваленко сам собі створив нагоду, але Литовченко перевів м’яч на кутовий.

Фото ФК Шахтар

Наступний вартий уваги момент стосувався Марлоса. Бразилець зазнав травми у зіткненні коліно в коліно з Міщенком. Після недовгої паузи хавбек зміг продовжити гру і знову всадовив Соломона, що вже збирався йти розминатися, на лавку.

За півгодини гри до осмисленої атаки дозрів суттєво оновлений у це зимове міжсезоння Чорноморець. Одесити швидко перетнули центр поля і Гошкодеря злету пробивав після навісу з правого флангу з поправкою п’яткою від Мусолітіна. Пятов, що без діла вже встиг засумувати, пропускати наміру не мав і взяв м’яч після несильного удару щічкою.

Одесити на правах господарів під кінець тайму взагалі хазяйнували на полі – проблемою для Чорноморця ставало лише повернення до своїх воріт після сміливих вилазок значними силами в атаку. Але Шахтар власну швидкість на гол перетворити не зміг – 0:0. (Останній матч цих команд на полі Чорноморця так і завершився, сенсаційною сухою нічиєю у 2017-му. А в осінньому поєдинку першого кола між цими командами впевнено переміг Шахтар 3:0)

Одразу по перерві широку атаку Шахтаря після навісу з правого флангу ударом головою завершував Степаненко, але опорник гірників пробив дуже неточно. Активно, але теж неточно увійшов у гру Соломон, що замінив Алана Патріка. М’яч після його удару з півкола штрафного майданчика полетів над правою дев’яткою.

Переломною для внутрішнього спокою чинних чемпіонів могла стати 70-та хвилина. Контрвипад Шахтаря призвів до виходу одразу трьох футболістів на ворота Чорноморця. Тайсон покотив на Мораєса, Жуніор міг продовжити на Марлоса, але вирішив пробити сам з розвороту. Литовченка в епізоді бразильці вже відіграли і м’яч з порожніх воріт виносив Голіков.

Те, що не вдалося Шахтарю, Чорноморець зробив сам. Новачок Вільхьяльмсонн провів на полі 5 хвилин, поки не привіз пенальті, безглуздо збивши Болбата після свого ж технічного браку на прийомі. Марлос гарматою вколотив м’яч з одинадцятиметрового. 0:1 на 76-тій хвилині.

View this post on Instagram

📝: Нападающий Арни ВИЛЬХАМССОН @arnivill подписал контракт с ФК «Черноморец». Первый в истории УПЛ футболист, представляющий Исландию 🇮🇸, будет выступать в команде «моряков» ⚓️ на основании арендного соглашения, заключенного между нашим клубом и ФК «Брук-Бет Термалица» (Нецеча, Польша). Игровым номером Арни Вильхамссона будет 9️⃣9️⃣-й. ⠀ #черноморец #чорноморець #черноморецодесса #chernomorets #футбол #одесса #упл

A post shared by FC Chernomorets Odessa | Fans (@fc_chernomorets) on Feb 28, 2019 at 6:35am PST

До честі господарів, руки вони не склали і намагалися врятувати дуже непоганий для себе матч. Однак спроби зрівняти рахунок успіху не досягли.

Тож, одна прикра помилка таки зіпсувала настрій морякам. 0:1 на користь чемпіонів України.