Футбол із різних планет. Біль Шахтаря у матчі з Манчестер Сіті

Ліга Чемпіонів повернулася в Україну звичним для останніх років протистоянням Шахтаря і Манчестер Сіті.

Чемпіони Англії з перших хвилин захопили ініціативу і з кожною позиційною помилкою гравців Шахтаря почали створювати небезпечні моменти. Вже на першій хвилині помилку Матвієнка на гол міг перетворити Родрі, але удар головою від новачка містян був неточним.

Контроль і постійний тиск на захист гірників приніс дивіденди гостям на 25 хвилині. Затяжна атака Сіті завершилася ударом від Гюндогана – постріл від німця прийшовся в стійку воріт Пятова, але зачаровані виконанням опонента захисники Шахтаря забули про офсайд і інших гравців. Цим на 100% скористався Марез, який в один дотик з добивання змусив капітулювати гокіпера української команди – 0:1.

Гол від суперника змусив  господарів активізуватися і за 10 хвилин Мораєс міг зрівнювати рахунок. Тайсон класно протягнув м’яч через центр і віддав прекрасний пас між захисниками манчестерців – Мораєс переграти Едерсона, на жаль, не зумів.

Приклад реалізації для форварда помаранчево-чорних показав Гюндоган. Марез розрізав захист Шахтаря одним пасом, а Гюндоган точним ударом у ближній кут не залишив шансів Пятову – 0:2.

Трибуни на ОСК Металіст поринули у тишу. Саме за майже беззвучних трибун господарів пробачив Де Брюйне. Бельгієць отримав класний пас від Жезуса і, вирішивши не зближуватися з Пятовим, пробив – м’яч пройшов біля стійки воріт Шахтаря.

На другий тайм Каштру кинув у бій Євгена Коноплянку, але перший момент у другій половині мав все той же Мораєс. Ісмаїлі довгим пасом знайшов форвара збірної України, Едерсон  чомусь побіг на перехоплення і не встиг, тому Мораєсу треба було лише перекинути голкіпера і Фернандіньйо, який біг до лінії воріт. Нападник гірників пробив не точно…

Розслабленість англійських гостей переросла у марнотратство. Гюндоган пробив – Пятов рятував, Кривцов у паніці вибив на Стерлінга – блискавичний вінгер Сіті пробив у стійку напівпорожніх воріт господарів.

Остаточно поховав надії місцевих уболівальників на позитивний результат Жезус на 76 хвилині. Контратаку гостей в два паси організували Гюндоган і Де Брюйне, а Жезус свій вихід віч-на-віч без проблем реалізував – 0:3!

На останніх хвилинах Гвардіола вдався до замін і, ледь не вперше (не рахуючи перші раунди кубкових турнірів Англії) застосував Олександра Зінченка на позиції в центрі поля (саме там, де грає українець в збірній).

Чемпіон Англії впевнено перемагає безпорадний Шахтар і окреслює свої наміри на перемогу у групі Ліги Чемпіонів.