Олександрія майже створила сенсацію, але Тете зробив Шахтар чемпіоном

27 тур УПЛ міг стати для Шахтаря чемпіонським. Щоб достроково виграти українську першість, Гірникам треба було брати 3 очки в матчі з Олександрією.

View this post on Instagram

⚒ Наши стартовые 11 на матч #ШахтерАлександрия. Вперед за победой! 🏆 ⠀ ⚒ Our starting XI for the #ShakhtarOleksandriia game. Go for the victory! 🏆 ⠀ ⚒ Наші стартові 11 на матч #ШахтарОлександрія. Уперед за перемогою! 🏆 ⠀ ⏰ 19:30 | 18:30 CET 📍 НСК «Олимпийский» | NSC Olimpiyskiy | НСК «Олімпійський» 📺 «Футбол 2» ⠀ #Шахтар #Shakhtar #FCShakhtar #Шахтер #FCSD #Україна #Ukraine #Украина #football #футбол #Донецьк #Donetsk #Донецк #Харків #Kharkov #Харьков #Киев #Kyiv #Київ #Львів #Lviv #УПЛ #UPL #ПремьерЛига #PremierLeague

A post shared by FC Shakhtar Donetsk (@fcshakhtar) on Jun 20, 2020 at 8:27am PDT

Стартовий склад команди на матч "Шахтар" – "Олександрія". Олександрія, вперед!!!⚽

A post shared by FC Olexandriya Official (@fcolexandriya) on Jun 20, 2020 at 8:42am PDT

Активніше розпочали Гірники

Дуже помітними були Тайсон і Марлос, які ніби-то займали позиції крайніх вінгерів, але постійно створювали більшість у центрі, під нападником. Фланги майже повністю були під контролем Додо та Сіпріано.

Шахтар вийшов вперед вже на 12 хвилині. Марлос і Тайсон двома вертикальними передачами вивели Мораєса майже сам на сам із голкіпером, але нападника зупинив Шендрик — на думку рефері Ігоря Пасхала з порушенням правил. Дуже суперечливий пенальті, адже здалося, що Мораєс перечепився через свою ж ногу. Тайсон пробив сильно з одинадцятиметрової позначки — 1:0.

Пропущений м’яч не став каталізатором для олександрійців, які продовжили відсиджуватися в обороні. Підопічні Шарана дуже низько зустрічали гравців Шахтаря. В атаці залишалося сподіватися на те, що Сітало чіплятиметься за м’ячі.

Єдиний небезпечний момент у Олександрії організували Ковалець і Лучкевич. Кирило віддав класну розрізну передачу, Валерій обіграв Пятова (прокинув поміж ніг), намагався пробити, але Степаненко заблокував удар, врятувавши власні ворота.

На початку другого тайму Олександрія шокувала Шахтар

Спочатку на 49 хвилині Банада після подачі з кутового головою вколотив м’яч у ворота Пятова — 1:1. А вже за 3 хвилини Третяков забив другий м’яч. Півзахисник Олександрії класно пройшов правим флангом, прострілив у воротарський майданчик, де Пятов не дістався м’яча, а Матвієнко у простій ситуації зіграв рукою. Сам Третяков і реалізував пенальті — 1:2.

Шахтар доволі швидко відігрався. Сіпріано подав з лівого флангу у штрафний майданчик, захисники Олександрії зовсім загубили Тете, який одразу пробив по центру воріт, але Білик не впорався з ударом — 2:2!

Олександрія дуже низько сіла і почала відверто відбиватися вже хвилини із 70-ї. Шахтар намагався атакувати і флангами, і центром, але олександрійці оборонялися дуже організовано. Усе змінив вихід Коноплянки на 78 хвилині. Євген на швидкості пройшов Пашаєва лівим флангом, подав у штрафний майданчик, де знову залишили самого Тете. Цього разу, бразилець замкнув передачу головою — 3:2.

Як не намагалася Олександрія відігратися, Гірникам вдалося втримати потрібний для себе рахунок.

🔥 МЫ – ЧЕМПИОНЫ УКРАИНЫ! 🏆 #ШАХТЕРЧЕМПИОН ⚒ ⠀ 👏🏻 Поздравляем всех болельщиков! Где бы вы ни были, мы чувствуем вашу поддержку! 🏅 ⠀ 🔥 WE ARE THE CHAMPIONS OF UKRAINE! 🏆 #SHAKHTARCHAMPIONS ⚒ ⠀ 👏🏻 Congratulations to all the fans! We feel your support wherever you are! 🏅 ⠀ 🔥 МИ – ЧЕМПІОНИ УКРАЇНИ! 🏆 #ШАХТАРЧЕМПІОН ⚒ ⠀ 👏🏻 Вітаємо всіх уболівальників! Де б ви не були, ми відчуваємо вашу підтримку! 🏅 ⠀ #ShakhtarOleksandriia #ШахтерАлександрия #Шахтар #Shakhtar #FCShakhtar #Шахтер #FCSD #Україна #Ukraine #Украина #football #футбол #Донецьк #Donetsk #Донецк #Харків #Kharkov #Харьков #Киев #Kyiv #Київ #Львів #Lviv #УПЛ #UPL #ПремьерЛига #PremierLeague

За 5 турів до завершення сезону УПЛ Шахтар здобув чемпіонство. Вчетверте поспіль! А Олександрія не полишає надій поборотися за бронзові медалі.