Там, де їх нема. Арбітражний суд Лозанни дискваліфікував Росію з міжнародних змагань

Рішення Арбітражного суду Лозанни (CAS) на 5-ти сторінках залишає в силі дискваліфікацію збірної Росії у певній категорії міжнародних змагань. Щоправда, термін цього відсторонення скорочено удвічі. Адже Міжнародна антидопінгова агенція WADA вимагала суворішого вердикту – дискваліфікація на 4 роки із забороною проведення турнірів у самій Росії.

Причина – підробка результатів у Московській антидопінговій лабораторії (дані 145 росіян були змінені чи видалені, а під підозрою перебувають одразу 298 людей).

Після апеляції замість 4-х років Росія отримала 2 роки міжнародної ізоляції. Заборона починає діяти з 17 листопада 2020 року і триватиме до 16 листопада 2022 року. Таким чином, у цей проміжок російські спортсмени змушені будуть виступати під нейтральними кольорами та без державних атрибутів (гімну, герба, прапора). Але можливий напис на формі “Росія” поруч із не меншого шрифту написом “нейтральний атлет”. Допускаються лише ті спортсмени, котрі не мають чинного покарання за допінг і щодо них не ведеться жодного провадження.

Під санкції потрапили глобальні турніри. На секундочку, це літня Олімпіада у Токіо, зимові Ігри у Пекіні і навіть Чемпіонат світу у Катарі, котрий проведуть у листопаді-грудні 2022 року. В європейських змаганнях, як, наприклад, Євро-2021, а також Кубки світу і фінали євротурнірів під егідою УЄФА таких обмежень немає.

Крім того, російське антидопінгове агентство сплатить WADA штраф у розмірі 1, 72 мільйона євро. Рішення CAS оскарженню не підлягає.

Читайте також: Україна небезпечніша, ніж багато хто думає© Суперник збірної України остерігається команди Шевченка

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також