Україна гратиме на Євро U-21! Команда Ротаня у плей-оф розбиває Словаччину. ВІДЕО

Вирішальний поєдинок за вихід до Євро-2023 між збірними України U-21 та Словаччини U-21 пройшов у польському місті Бельсько-Бяла на Муніципальному стадіоні.

Ситуація ускладнювалася тим, що перша зустріч завершилася перемогою словаків з рахунком 3:2. На матч-відповідь Руслан Ротань випустив такий склад:

Старт поєдинку ледь не став провальним для української команди. Уже на 9-й хвилині Томаш Суслов пробачив нашу команду. Після передачі від Адріана Капраліка лідер словаків на прийомі прибрав Олексія Сича і з меж штрафного майданчика, перебуваючи перед воротами на самоті, пробив. Але удар у Суслова, на щастя, не вийшов. Вінгер пробив по центру воріт, де був Трубін і голкіпер Шахтаря впевнено забрав м’яч до рук.

Підопічні Ротаня свій небезпечний момент створили на 24-й хвилині, коли Данило Сікан вивів фактичного віч-на-віч з голкіпером словаків Сича. Але правий захисник збірної України занадто зблизився з воротарем і не зміг його пробити.

Проте більше нагод у першому таймі українці не мали. Лише перед перервою Артем Бондаренко завдав дальнього удару. Голкіпер збірної Словаччини Любомір Белко спокійно забрав м’яч до рук.

Одразу по перерві збірна України забила. Сич після розкішного переведення від Судакова отримав м’яч у штрафному майданчику суперника і на нього вийшов Белко. Але цього разу правий захисник вирішив не пробивати, а віддав передачу до воротарської зони на Сікана, який в дотик переправив м’яч у порожні ворота – 1:0.

На 54-й хвилині українці подвоїли перевагу. Сич виконав чудову передачу з правого флангу на дальню стійку за спину захисників на дальню стійку, куди вривався Олександр Драмбаєв. Лівий оборонець пробив головою у протихід голкіперу, але Белку продемонстрував свою реакцію і відбив цей удар. Та першим на добиванні опинився ніким не прикритий Сікан, який просто заніс м’яч у ворота – 2:0.

Не встигли словаки відійти від перших двох пропущених м’ячів, який привезли собі третій. Дмитро Криськів обікрав у центрі поля нападника збірної Словаччини Петера Покорні, протягнув м’яч до штрафного майданчика і викотив на Сікана, якому потрібно було лише влучити у ворота. З цією місією нападник збірної України впорався дуже добре – 3:0.

На 75-й хвилині суперник був близький, щоби відквитати один гол. Після удару зі штрафного м’яч влучив у стійку і відлетів до гравця Словаччини Івана Месіка, який примудрився з близької відстані не влучити по воротах Трубіна. Створити щось іще в цій зустрічі у збірної Словаччини не вийшло.

Тож збірна України у матчі-відповіді перемагає Словаччину з рахунком 3:0 (5:3 за сумою двох поєдинків) і проходить до фінальної частини Євро-2023! Молодіжний чемпіонат Європи з футболу пройде з 9-го червня по 2-ге липня 2023-го року у Румунії та Грузії. Для молодіжної збірної України це третій вихід до фінальної частини Євро.