В’ячеслав Грозний: Роботи тренувати не будуть

Автор Нікіта Дмитрулін

В’ячеслав Грозний – це особлива людина для нашого футболу. Тренер, який допоміг Олегу Гусєву, Віталію Буяльському та іншим гравцям на початку їх кар’єри. В’ячеслав Вікторович любить і може говорити не лише про футбол. Наприклад, про роботів, інстаграм та журналістику. FootballHub екслюзивно поспілкувався з головним тренером київського Арсенала.

Фото – Арсенал Київ

– Арсен Венгер сказав, що через 20 років футболістів будуть тренувати не живі люди, а роботи. Як ви до цього ставитесь? – Він пожартував. На мій погляд, він мав на увазі те, що зараз, як ви бачите, майже всі гравці виходять на тренування з спеціальними датчиками та жилетами. Для чого? Це дає можливість дивитись, які навантаження на організм гравця. Спорт – це продажа здоров’я за гроші. Це не фізична культура. Фізична культура дає здоров’я. Спорт – не дає здоров’я. Це реально потрібно розуміти. Це індустрія, яка підтримує переможців. Щоб слідкувати за здоров’ям спортсменів, які дійсно вкладають багато сил і на тренуваннях, і в іграх – медичний штаб контролювати під час матчів все це. Їм на датчики приходить інформація. Лікар моментально може сказати тренеру, що Іванову, Петрову чи Сидорову потрібно зменшити навантаження. А іншим навпаки – збільшити. Щодо технологій: Я думаю, що та сама система VAR, буде сильно допомагати суддям. Систему фіксації м’ячів – ми вже бачимо. Буде чистий час у футболі, необмежена кількість замін, яка дасть можливість не так експлуатувати гравців. Якщо необмежена кількість замін – один тайм одні грають, а другий – інші. Як ми на зборах граємо. Ми все рівно прийдемо до цього. Колись всі сміялись, що Грозний сказав, що відео-асистенти будуть. А сьогодні всі кажуть, що це класно. Звичайно, роботи не будуть тренувати. Чому? Душі немає в них. Ти повинен відчувати гравця. Навіть, якщо ти щось неправильно зробив, в тебе є можливість сказати: Я вибачаюсь, я не вгадав з заміною. Думав, що цей гравець вийде і підсилить команду. Я також вибачався перед футболістами у багатьох командах. Я думав, що вони вийдуть і підсилять, а вони образились. Я це врахував, потім вони не виходили ні в стартовому складі, і не потрапляли у список 18.

– Моурінью в інтерв’ю говорив, що враховуючи технологічний прогрес, йому дедалі важче мотивувати футболістів. Гравці одразу після матчу роблять фотки із суперниками і постять їх у інстаграм, а не думають, чому програли. Як, наприклад, Погба з Куадрадо. Яка ваша думка? – Я погоджуюсь з Моурінью. Раніше футболісти більше думали про футбол, а не, як вони виглядають і що про них пишуть. Прогрес не зупинити. В тому числі у футболі. Я не кажу, що не треба, щоб був прогрес. Для мене людські відносини і духовність вище якихось егоїстичних моментів, не тільки у спорті. Навіть у побуті, люди більше увагу приділяють собі, чим тому, чим вони займаються. За людину говорить його справи. Якщо лікар добре робить свою роботу – йому не обов’язково у інстаграмі говорити, що він врятував життя людини. Це його робота! Якщо ви професійний журналіст – ви професійно кожен день ведете свою роботу. Я тренер і повинен тренувати, я повинен готувати гравців. Я не думаю, що про мене напишуть та скажуть. Я працюю. Звичайно, кожній людині приємно, коли про неї добре говорять. Я розумію Моурінью. Ніхто не говорить, що він зробив все правильно тактично, щоб обіграти Ювентус. А кожен з гравців – хоче показати, що заслуга його. Це неправильно. Це мікроклімат. Алекс Фергюсон робив так, що всі говорили про МЮ. Він казав: Я частина МЮ. Я думаю, що Моурінью мав на увазі, що нові технології, особливо молодим гравцям, в більшості випадків – не дають можливостей реально та критично ставитись до себе. Він більше позується, чим грає. Краще б він правильно паси віддавав та краще оборонявся. Він не бачить своїх недоліків, а Моурінью бачить.  

Фото – Інстаграм Куадрадо

Про Віталія Буяльського

Він приїхав у групі з багатьох гравців, молодих та талановитих. Те, як він працював, заслуговує на повагу, і професійну, і людську. Він мав свою думку по кожному питанню. Вікторович, а чому так? А чому те? За півроку він зробив дуже великий прогрес. Його хотіли одразу повернути у київське Динамо. А він каже: Вікторович, можете поговорити з керівництвом Динамо, я би ще півроку за вас пограв. У Динамо я не буду грати в основі. Я переговорив. Він залишився. Працював так, що я був у захваті. Він повернувся у Динамо вже готовим боротись за місце в основі. Були ще інші футболісти з Динамо та інших клубів. Які вважали, що їм не потрібно сильно викладатись. Вони розглядали це, як якесь «заслання». Подумаєш, що та Говерла?

Про Олега Гусєва

– Коли я в перший раз побачив Гусєва, взяв його з собою у московський Спартак. Ніхто ж цього не знає. Я його вже забрав. Але Омельченко (колишній президент київського Арсенала) мене запросив сюди, до Києва, і Гусєва я забрав з собою. Він грав би у московському Спартаку. Жирков теж мав бути тут, у Арсеналі. Але він перейшов у ЦСКА. Ми його хотіли забрати, але у нас просто не було грошей. Дуже багато талановитих гравців хочуть все і одразу. А є такі, як Гусєв, у яких вистачає терпіння. Я його не міг вигнати з тренування. Ми тренувались у лісі. Він натягував мотузки, щоб грати у теннісбол. Бази тоді, нажаль, не було. Я багатьом гравцям та тренерам постійно привожу приклад Гусєва.

Про талановиту молодь Арсенала

– Зараз є талановитий хлопчик – Оріховський з київського Динамо. Якщо Динамо почекає, то ми з тренерським штабом через півроку доведем його до основного складу Динамо.

Фото з інстаграму Павла Оріховського

А Сагуткіна до основи Шахтаря. І вони зможуть продати Ракицького. Арсенал готує талантів. Тому давайте їх. Ми у Говерлі просили гравців у Динамо, Шахтаря, Дніпра та Металіста. Дали лише Динамо та трошки Шахтар.

Фото з інстаграму Данила Сагуткіна

– В останньому матчі збірна України грала за схемою із 3 захисниками та прихованою дев’яткою. Як ви вважаєте така схема може бути адаптована в українському футболі? – Я завжди підтримую тренерів. Мало того, Збірна України виграла групу. Тренерський штаб має право на експерименти. Так, звичайно, хотілося, щоб в закритому режимі, на тренувальних зборах, щоб цього ніхто не бачив.  Але я розумію, чому Андрій Шевченко та тренерський штаб спробували це. В Італії багато команд грають у 3 центральних захисники. Тренерський штаб вирішив цей варіант спробувати. Негативний досвід – це також досвід. Штаб збірної подивиться, що не вийшло, з того, що вони планували. Не було ряду гравців. Не було Марлоса, не було Ярмоленка. В чемпіонаті Україні майже ніхто зараз не грає у 3 центральних  захисника. Для багатьох гравців – це несподіванка. Для італійців – це не проблема. Що для збірної, що для Ювентуса. Я не думаю, що штаб буде від цього відмовлятись. Адже проти деяких команд дійсно треба грати у 3 захисники. Буває, що потрібно і в 5 захисників грати. З деякими командами треба грати з 3 опорними півзахисниками. Я відношусь до цього, як до творчого процесу. Я не на результат дивлюсь.

(Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Про журналістів

Ви, журналісти – маєте право на критику. Це нормально. Це ваша професія. Мені не подобається, коли утискають журналістів, не тільки спортивних. Журналістів не можна утискати. Людина повинна говорити те, що вона вважає необхідним. Якщо є свобода слова та демократія, яке мають право на різних мітингах та конференціях щось плескати у журналіста, кидати. Це низький рівень культури, якщо ми опускаємось до того, що ми людей, які доносять всій нації, всьому народу, те чого ми не знали. І перешкоджають виконувати роботу – це неправильно. Я вас, журналістів завжди підтримую, всіх, без винятків. Тому що це серйозна і небезпечна праця. Скажеш якесь слово, яке дійсно відповідає дійсності, а комусь це не подобається. Люди реагують на це, по різному, тому я можу сказати, що ви маєте право на свою думку, і говоріть її.

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також