Вовки з’їли Шахтар. Рома Фонсеки вибиває донецький клуб з Ліги Європи. ВІДЕО

Результат не прийшов…

Диво. Саме це слово називали всі українські вболівальники чи експерти, коли їх запитували про те, що має врятувати донецький клуб у двоматчевому протистоянні з Ромою. Поразка 0:3 поставила команду Каштру у скрутне становище, яке португальський тренер гірників мав спробувати виправити у київському поєдинку.

Фонсека залишив у запасі деяких лідерів, давши шанс ще раз показити себе тому ж Майоралю, який до цього матчу був лідером команди за результативністю у Лізі Європи:

Перший небезпечний момент у зустрічі створили саме римляни. Крістанте вибив м’яч за на половину поля Шахтаря, Майораль скористався незграбністю Вітао, прокинувши м’яч повз бразильця і пробивши по воротах Трубіна – вище!

Господарі відповіли непоганою атакою з прострілом від Додо і ударом Алана Патріка з меж штрафного майданчика Роми. На жаль, постріл бразильського півзахисника гірників заблокував захисник гостей.

До перерви команди обмінялися напівнагодами. Якщо у випадку Майораля всю загрозу нейтралізував вчасним виходом із воріт Трубін, то удар Мораєса головою з-під Ібаньєса сам по собі виявився невлучним.

Другий тайм розпочався для Шахтаря катастрофічно. На 48 хвилині Карсдорп розігнав атаку, за допомогою рикошету увійшов у штрафний майданчик господарів поля і прострілив. Спроба вибити м’яч від Кривцова перетворилася на скидку прямо на голову Майоралю, який несильним, але влучним ударом поцілив у кут воріт Трубіна – 0:1.

За 5 хвилин Педро пробачив команду Каштру, яка провалилася у захисті і довзолила іспанському півзахиснику з 12 метрів розстрілювати ворота донеччан – ексгравець Барселони і Челсі дивовижним чином схибив.

Трубін врятував свою команду після ще одного удару Майораля і надихнув своїх партнерів на звитяги. На 59 хвилині Тете знайшов у штрафному майданчику Роми Алана Патріка, а той легким кивком голови відпасував Жуніору Мораєсу. Нападник збірної України замкнув передачу партнера, ударом у падінні поціливши у кут воріт Лопеса – 1:1!

Photo by Wolfgang Rattay/Pool via Getty Images

Каштру одразу ж випустив Коноплянку і Марлоса, щоби збільшити тиск на ворота вовків. І заміна ледь не зіграла: фірмовий удар Коноплянки – Лопес із кута м’яч потягнув.

Атакувальний запал гірників підопічні Каштру швидко загасили власним голом. Педро віддав розрізну передачу на Карлеса Переса, а той, прокинувши м’яч повз Трубіна, відпасував у воротарський майданчик під удар Майоралю. Іспанський нападник таким подарунком партнера скористався на 100%, перекинувши м’яч через Матвієнка, який кинувся у підкаті рятувати власні ворота – 1:2!

Питання стосовно необхідності використання ВАР на цьому матчі з’явилося на 80 хвилині. Матвієнко класно відкрився у чужому штрафному майданчику, отримав передачу від партнера і після затримки від Бруну Переса впав. Головний арбітр зустрічі Антоніо Матео Лаос на таке порушення не зважив, показавши Каштру, що дотик гравця Роми до Матвієнка був мінімальним і не тягнув на одинадцятиметровий.

Показати свою майстерність зумів ще один гравець збірної України – Марлос. Півзахисник господарів обігрався з Дентійньйо, який змінив Мораєса на полі, і в один дотик пробив у кут воріт Роми – Лопес феноменальним сейвом свою команду врятував.

Шахтарю не вдалося врятувати бодай нічию, а на останніх хвилинах вдала гра Трубіна залишила рахунок незмінним після виходу віч-на-віч Карлеса Переса.

Команда Каштру за рівної гри поступається більш виваженим гравцям Фонсеки.