Золотий м’яч: найменше шансів – у Анрі
- 15:40, 25 серпня 2018
Автор Андрій Варчак
У четвер, 30 серпня, в Монако відбудеться гала-церемонія, яка разом із жеребкуванням групового турніру Ліги чемпіонів-2018/19 включатиме в себе нагородження найкращих гравців футбольного сезону, що завершився.
Імена трьох футболістів, які претендують на здобуття нагороди від УЄФА та асоціації Європейських Спортивних Медіа, вже відомі більшості вболівальників – це Лука Модрич, Кріштіану Роналду та Мохаммед Салах.
Тріо кандидатів від УЄФА на звання Гравець року🔥🇭🇷 Лука Модрич🇪🇬 Мохамед Салах🇵🇹 Кріштіану РоналдуКого бачите переможцем? pic.twitter.com/EVfLUyk4Bu
— FootballHub (@FootballHub_Ua) August 20, 2018
Разом із найкращим футболістом, представники ЗМІ з різних країн Європи також визначать і найкращу футболістку. Ця нагорода зазвичай залишається поза увагою українських вболівальників, адже рівень, а разом із ним і популярність жіночого футболу в нашій країні, відверто кажучи, невисокі, а імена провідних футболісток Старого світу майже нікому не відомі. Тому у цьому матеріалі ми спробуємо дещо заповнити цю прогалину.
На відміну від чоловічого футболу, де у минулі роки нагорода розігрувалася виключно між Мессі та Роналду, у футболі жіночому все змінюється щороку. Не дивлячись на те, що на клубному рівні домінує французький «Ліон» (п’ять перемог та два виходи у фінал Ліги чемпіонів за останні дев’ять сезонів), лише раз представниця цього клубу отримувала головну нагороду – у 2016-му році найкращою була визнана Ада Хегерберг. Норвежка може стати першою футболісткою, яка буде визнана найкращою у Європі двічі поспіль, адже вона і цього року потрапила у трійку претендентів. Хегерберг, як і два роки тому, не лише знову тріумфувала в Лізі чемпіонів, але й, забивши 15 м’ячів, стала її найкращим бомбардиром.
I’ll go for it👊🏻 pic.twitter.com/JfEuEqU2nO
— Ada S Hegerberg (@AdaStolsmo) August 20, 2018
Основною конкуренткою норвезької нападаючої вважається її колега по амплуа і суперниця у фінальному матчі, який, нагадаємо, цього року пройшов на стадіоні Динамо імені Валерія Лобановського, представниця Вольфсбурга та збірної Данії Перніль Хардер. За її грою, до речі, наші земляки могли спостерігати не лише під час фіналу Ліги чемпіонів, але й трохи згодом, коли датчанки в рамках відбору на чемпіонат світу завітали до Львова у гості до збірної України.
Heute morgen in Österreich: Eine kleine Trainingsgruppe unserer Wölfinnen um @PernilleMHarder absolvierte eine individuelle Einheit. ⚽️🔥 #WölfinnenamWalchsee #VfLWolfsburg pic.twitter.com/sc6oPt146L
— VfL Wolfsburg (@VfL_Wolfsburg) August 24, 2018
Візит цей для українок завершився неприємною поразкою – 1:5, натомість Хардер записала у свій актив гол та дві результативні передачі. Що ж стосується клубного євросезону, то Перніль забила майже удвічі менше, ніж представниця Ліона – 8 м’ячів, але при цьому вона стала найкращою асистенткою Ліги чемпіонів, зробивши стільки ж асистів.
⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ 17 goals😍Top goal scorer of the 2017/18 season💪@PernilleMHarder – thanks for everything💚Exceptional performance 💚🙌 #VfLWolfsburg #VfLladies pic.twitter.com/QO3gBbWd8p
— VfL Wolfsburg EN (@VfLWolfsburg_EN) June 3, 2018
Перевага Хегерберг над Хардер, безумовно, в тому, що саме її клуб виграв Лігу чемпіонів, і саме вона стала найкращим бомбардиром.
🤗 When you haven't seen your bestie all week!
Together #WePlayStrong pic.twitter.com/NlmeoRK0EF
— #WePlayStrong (@WePlayStrong_) July 20, 2018
Але все ж необхідно враховувати, що норвежка – уявіть собі – 13 зі своїх 15 м’ячів забила у ворота команд, з якими Ліон зустрічався у перших двох раундах плей-оф. 5 м’ячів отримав у свої ворота польский Медик, і одразу вісім – казахстанський БІІК-Казигурт. Тоді як датчанка свій гольовий здобуток розтягнула на весь турнір (для обох команд від складався з п’яти матчів), більше двох м’ячів не забивала, і вразила ворота кожної з команд, з якими зустрічався Вольсфбург. Не здивуюся, якщо журналісти у підсумку віддадуть перевагу саме представниці німецького клубу.
Третьою претенденткою з, мабуть, найменшими шансами на перемогу, стала ще одна футболістка з Ліона Амандін Анрі.
Les Ch’tis à #Miami 🇺🇸😂@FranckRibery ✌🏼 pic.twitter.com/7EPNk3CNGS
— AMANDINΣ HΣNRY (@amandinehenry6) July 28, 2018
Француженка, лідер півзахисту клубу, в останні чотири роки є стабільним учасником фінальної трійки, але щоразу без шансів поступається комусь із конкуренток. У 2015-му її обійшла Селія Шашич (того року німкеня стала найкращим бомбардиром Ліги чемпіонів та чемпіонату світу), рік потому – одноклубниця Хегерберг (до вже зазначеної Золотої бутси Ліги чемпіонів вона додала 33 голи у 20 матчах чемпіонату Франції, а у себе на батьківщині отримала Золотий м’яч, який до цього вигравали виключно чоловіки). У 2017-му Анрі не потрапила до списку претендентів на звання найкращої, а цього року її конкурентки знову мають більш видатні досягнення.
✨ NOMINEES: 2017/18 UEFA Women's Player of the Year ✨
⭐️ @amandinehenry6 ⭐️ @AdaStolsmo⭐️ @PernilleMHarder
🗓️ #UEFAawards winners will be announced on 30 August 🏆 pic.twitter.com/FEFZ2XrqEL
— #UWCL (@UWCL) August 20, 2018
Хто ж у підсумку здобуде звання найкращої футболістки сезону, ми дізнаємося вже у четвер після 19:00 за київським часом.