Чорна діра в УАФ. Куди поділися 4,3 млн євро від УЄФА? Відповідь УАФ

Питань до Української асоціації футболу вистачає.

Про одне з них Володимир Звєров розповів у своїй авторській програмі "Звєров Про Футбол". Журналіст зачитав відповідь УАФ на запит, куди Українська асоціація футболу витратила 4,3 млн євро, які вона отримала від УЄФА для подолання наслідків коронавірусу.

Ця історія почалася 3 роки тому. УЄФА виділила майже 250 млн євро 55 членам-асоціаціям УЄФА для подолання наслідків коронавірусу, щоби підтримати національні асоціації, а вони вже потім там розподіляли гроші по клубам або як вважатимуть за потрібне. УАФ отримала 4,3 млн євро і було написано: "при цьому організації зможуть самі визначити, на які завдання направити ці гроші, враховуючи негативний вплив пандемії коронавірусу на футбол усіх рівнів". 

Минуло три роки до клубів гроші так і не дійшли. 4,3 млн євро застряли десь на шляху від УАФ до клубів. Кілька тижнів тому Рух направив лист на адресу УПЛ, щоби Прем’єр-ліга зробила запит до УАФ, а де ж ці гроші. Куди були витрачені 4,3 млн євро спрямовані на наслідки боротьби з ковідом? Минулого тижня УПЛ отримала відповідь від УАФ, лист підписаний Анатолієм Дем’яненком. У листі було написано, зокрема цитата: "УАФ не отримувала цільових коштів, спрямованих на покриття потреб професіональних футбольних клубів клубів". Ця відповідь, це взагалі чистий кайф. Тобто УЄФА виділила гроші для подолання наслідків кризи, але якщо не клубам допомагати, то кому? І куди пішли ці гроші? Для маленьких клубів це взагалі могли би бути ключові гроші, враховуючи ті бюджети, які зараз є в Першій та Другій лігах. Навіть, якщо клубам дістанеться по 50 тисяч євро, то на ці гроші можна купити форму, м’ячі, бутси. А можна і туфлі придбати, якщо ви розумієте про що мова.

Проте це ще не все. Адже є ще одна історія, яку нещодавно підійняв Рух. Львівський клуб обіцяв звернутися в ДБР, якщо УАФ не дасть їм відповідь, де поділися гроші за беттінгові права упродовж трьох останніх сезонів, а також куди пішли гроші від титульного спонсора чемпіонату за один із попередніх сезонів. Володимир Звєров зачитав відповідь УАФ (лист підписаний Дем'яненко) і на цей запит.

 Уже ні для кого не секрет, що УАФ просто паразитує на клубах, це дуже чітко проявилося у це міжсезоння, коли була відповідна постанова про те, що клуби самі тепер будуть оплачувати роботу VAR на своїх матчах. Навіть ті, які на поєдинок призначає УАФ. Рух так само запити надсилав до УАФ і знову ж таки в тому листі, який написав Дем’яненко, була відповідь львівському клубу. Зараз я зачитаю основну тезу: "Загальна кількість витрачених коштів, яка пішла на придбання, обслуговування, навчання арбітрів, усе що стосується роботи VAR, вдвічі перевищила ті фінансові надходження від реалізації прав". Але жодних цифр, просто "вдвічі перевищила". Жодних чисел, що, як і куди пішло. Тобто така собі недоконана відповідь.

Читайте також: Дебютний гол! Ексгравець збірної України забив перший м'яч у новій команді! ВІДЕО

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також