Хорватія – бронзовий призер ЧС-2022. Супергол Оршича приносить перемогу над Марокко. ВІДЕО

У матчі за бронзу Чемпіонату світу 2022 зійшлися віцечемпіон ЧС-2018 Хорватія і збірна-сенсація цього турніру Марокко.

У півфінальному матчі хорвати поступилися збірній Аргентини 0:3, а марокканці у своєму протистоянні програли Франції 0:2.

Поєдинок між Хорватією і Марокко розпочався дуже активно. Уже на 3-й хвилині Яссін Буну ледь не відзначився автоголом. Голкіпер Марокко намагався лівою ногою віддати передачу на фланг захиснику, але м'яч у нього зрізався з ноги і пролетів у лічених сантиметрах поруч зі стійкою власних воріт на кутовий.

Та вже на 7-й хвилині європейська збірна вийшла уперед після класної комбінації. Маєр зі стандарту виконав закидання до штрафного майданчика, Перішич скинув на Гвардіола і захисник Хорватії з близької відстані вколотив м'яч головою у кут воріт – 1:0.

Та раділи підопічні Златко Далича недовго. Уже на 9-й хвилині марокканці зрівняли рахунок. Зієш подавав до штрафного майданчика, Маєр невдало зіграв головою і від нього м'яч полетів до воротарської зони, де був ніким не прикритий Дарі. Захисник збірної Марокко з декількох метрів головою прошив Ліваковича – 1:1.

Після такого яскравого початку обидві команди трохи заспокоїлися. Усередині тайму суперники обмінялися моментами, але до забитих м'ячів не дійшло. Спочатку Модрич пробивав з меж штрафної зони – Буну відбив. А згодом відповіли марокканці. Хакімі прорвався по правого флангу і виконав простріл до воротарського майданчика, на щастя для хорватів, Ен-Несірі, який знаходився сам перед воротами трохи не дотягнувся до м'яча.

Під кінець першого тайму Хорватія знову вийшла вперед. Суперголом відзначився Оршич. Вінгер Динамо Загреб завдав розкішний обвідний удар із меж штрафного майданчика у дальній кут – м'яч у від стійки залетів у сітку воріт – 2:1.

По перерві гостріше біля воріт суперника грали саме хорвати, але до останнього удару в площину воріт справа так і не доходила.

На 75-й хвилині супернагоду зрівняти рахунок змарнував Ен-Несірі. Гвардіол невдало зіграв головою і скинув прямо на нападника Марокко, який з декількох метрів розстрілював ворота збірної Хорватії, але Лівакович виконав чудовий сейв. Щоправда, за мить до цього моменту виник скандальний епізод – Амрабат у власному штрафному збив Гвардіола. Однак головний рефері і суддя VAR цей момент проігнорували, хоча мали призначити пенальті.

Наприкінці зустрічі Ковачич опинився сам перед воротами Марокко, але пробив повз. А вже на останніх секундах марроканці могли перевести матч у екстра тайми. Ен-Несірі завдав удару з меж воротарської зони, але м'яч пролетів над поперечкою.

Тож, Хорватія стає бронзовим призером Чемпіонату світу. Європейська збірна другий ЧС поспіль з медалями.