Ліга Європи. Арсенал не дочекався кривдника Шахтаря

Після феєрії в Лізі Чемпіонів настав час півфіналів Ліги Європи.

Англійський фінал Ліги Чемпіонів, який відбудеться завдяки двом диво-матчам (ліверпульському і амстердамському), міг доповнити ще й лондонський фінал у прагматичній Лізі Європи. E перших півфіналах вималювалися 2 фаворити: Арсенал (здолав удома Валенсію 3:1) і Челсі (на виїзді зіграв унічию з Айнтрахтом 1:1).

Валенсія з Арсеналом розпочали матч за сценарієм свого ж матчу тижневої давності. Кажани відкрили рахунок на 11 хвилині зусиллями Гамейро. Господарі розігнали класну контратаку флангом Мейтленда-Найлза, який загуляв в атаці Арсенала і не встиг повернутися на позицію правого захисника. Дві швидкі передачі – і Гамейро замикає дальню стійку – 1:0.

Тиждень тому Арсенал зрівняв на 18 хвилині, але цього разу підопічні Емері трішки випередили графік. Солодка парочка Обамеянг і Ляказетт поборолися після вибивання від Чеха, і Обамеянг в один дотик пробив після скидання француза – 1:1 на 17 хвилині.

Челсі задовольняв і безгольовий матч із Айнтрахтом, і це гості прекрасно розуміли. Німецька команда, яка на шляху до півфіналу пройшла Шахтар, із перших хвилин спробувала здивувати Аристократів. Найкраще, що вдалося гостям, був удар Да Кости – Кепа у класному і ефектному стрибку м’яч перевів на кутовий.

Після такого дзвіночка команда Саррі взяла м’яч під свій контроль, і досить швидко рахунок було відкрито. Азар на фланзі обіграв опопнента і віддав приховану передачу у штрафний майданчик на ривок Лофтуса-Чіка – удар півзахисника у дальній кут не залишив Трапу шансів – 1:0.

Початок других таймів в обох матчах виявився гольовим. У Лондоні Челсі шокував Йович. Не дарма за сербом полює Реал. Нападник Айнтрахта виграв боротьбу, скинув м’яч на Гачиновича, який майстерно вивів Йовича віч-на-віч із Кепою – класні форварди такі моменти реалізовують. Тож, 1:1.

В Іспанії ще не прийшли сповіщення про гол в Лондоні, а Ляказетт вже приймав вітання від партнерів. Обамеянг вибив м’яч з-під ніг Гая просто на Торрейру, який одразу знайшов у штрафному майданчику Ляказетта. Француз м’яч прийняв, розвернувся і пробив у дальній кут воріт Валенсії – 1:2!

Валенсія відповіла швидко. Васс отримав м’яч у штрафному майданчику, скинув під удар Родріго, який пробив сильно, але влучив у Гамейро. На щастя, по-перше, форвард м’яч у ворота завів, по-друге, арбітри проґавили (а VAR буде лише у фіналі) чистий офсайд у Васса – 2:2.

Поки Челсі й Айнтрахт билися у Лондоні, Арсенал спокійно доводив свою перевагу. Гол-справедливості і чергове лідерство Канонірам повернув Обамеянг. Мейтленд-Найлз на фланзі обіграв Гедеша і прострілив у воротарський майданчика, де Обамеянг, відірвавшись від Гарая, переправив м’яч у ближній кут воріт Нето – 2:3.

Іспанська прогулянка Арсенала завершилася хет-триком Обамеянга. Класний пас Мхітаряна гапонець ударом під поперечку конвертував у гол – 2:4. Команда Емері без проблем виходить до фіналу.

View this post on Instagram

OFF TO THE FINAL BABY!!! ❤❤ Brilliant night in Spain! 🏆🙌🏼 #TheArsenal #WeAreTheArsenal #YaGunnersYa² #M1Ö @Arsenal

A post shared by Mesut Özil (@m10_official) on May 9, 2019 at 2:09pm PDT

В першому екстра-таймі в Лондоні міг ховати Челсі Аллер. Костіч протягнув м’яч по флангу і вирізав класний пас на дальню стійку, де самотній француз пробив в один дотик – м’яч від стопи Аллера полетів повз Кепу, але Челсі врятував Давід Луїс, який виніс м’яч із лінії воріт.

Подвиг партнера на останніх миттєвостях першої 15-хвилинки повторив Запакоста. Той же Аллер пробивав, здавалося, вже у порожній кут воріт лондонців. Проте в останній момент Запакоста головою виніс м’яч у поле.

Команда Саррі відповіла голом у другому екстра-таймі. Відзначився Аспілікуета, який головою заштовхав м’яч у сітку воріт Айнтрахта. Однак такі дії капітана господарів румунський арбітр Хацеган не зацінив і призначив штрафний удар замість того, щоб зафіксувати взяття воріт.

Все вирішилося в серії пенальті, де майстернішими були гравці Челсі. Трапп потягнув м’яч після удару Аспілікуети, але Хінтереггер і Пасієнса не зуміли з двох вирішальних спроб переграти Кепу. 4:3 – по пенальті Челсі пролазить у ще один цілком англійський фінал нинішнього єврокубкового сезону.