Нічия за щастя! Вольовий порятунок Шахтаря у матчі з Динамо Загреб

Результат харківського поєдинку Шахтаря і Динамо Загреб мав би насторожувати вболівальників української команди.

Розклади до гри

Обидва колективи підійшли до загребської зустрічі з однаковою кількістю очок – по 4. Тому у звітному матчі у вигіднішому становищі перебували саме хорватські динамівці.

У стартовому складі Шахтаря з’явилися Додо, який врятував Гірників у харківському матчі, і Алан Патрік, якого дуже бракувало помаранчево-чорним у кубковому матчі з Динамо київським.

Шахтар готовий до битви з Динамо Загреб🔥З Додо у старті👇

Опубліковано FootballHub Середа, 6 листопада 2019 р.

Стартовий гол

Саме Алан Патрік став героєм стартового відрізку зустрічі. Бразилець на 13 хвилині відкрив рахунок після класної атаки гостей. Мораєс віддавав на Патріка, який пробив з лінії воротарського майданчика. Ділавер за півзахисником Шахтаря не встиг, Патрік відправив м’яч поміж ніг голкіперу хорватів Ліваковичу – 0:1!

Photo by Emilio Andreoli/Getty Images Програна боротьба згори

Динамо відповіло за 5 хвилин моментом Петковича. Подачу з флангу від загребців мав би переривати Матвієнко, але центральний оборонець донецького клубу помилився, і Петкович отримав шанс пробити з 14 метрів. Удар нападника господарів був у кут, але не сильним, і Андрій Пятов встиг зреагувати.

Сумував Петкович недовго. Вже на 25 хвилині форвард зумів пробити Андрія Пятова. Цього разу подачу з флангу від Теофіля-Катріна форвард перетворив на гол, пробивши головою (перестрибнув Степаненка і Кривцова) – 1:1.

Міг Алан Патрік оформити дубль на 36 хвилині. Удар бразильця з-за меж штрафного майданчика ледь не став голом. Лівакович після прострілу Патріка і рикошету від Моро був відіграний, але м’яч пройшов біля самісінької стійки воріт Динамо Загреб.

Гойдалки другого тайму

Другий тайм розпочався зі слаломного проходу Додо. Правий захисник Гірників декілька разів накрутив суперників у штрафному майданчику загребців, але до акцентованого удару справа так і не дійшла.

Шахтар пішов в атаку і ледь не пропустив. Відверто підфартило українським гостям після удару Леоваца в контратаці. Кривцов намагався заблокувати постріл суперника, і м’яч від його ноги полетів точно у поперечку воріт Пятова.

Господарі поля віддали ініціативу команді Каштру, яка ніяк не могла розхитати масований захист хорватів. Масованість зменшилася на 74 хвилині матчу, коли Нікола Моро отримав свою другу жовту картку – вилучення.

Поплатитися динамівці могли одразу. Марлос подав зі штрафного, Кривцов виграв боротьбу і скинув на Матвієнка – м’яч після удару захисника Шахтаря з декількох метрів дивом відбив Лівакович.

На цьому гра у більшості для Шахтаря закінчилася, адже за пару хвилин свою другу жовту отримав Марлос – вилучення і дискваліфікація на манчестерський поєдинок із Сіті.

Гра 10 на 10 принесла користь господарям, які на 83 хвилині вдруге пробили Андрія Пятова. Петкович “зіграв на стовпа”, прийнявши м’яч і віддавши на хід партнеру, який вривався в штрафний майданчик. Цим партнером був Лука Іванушец, який одним дотиком прокинув собі на хід, а другим пробив точно у дальній кут воріт Шахтаря – 2:1!

І ніби зняв усі запитаня капітан Динамо Адемі. Ольмо розхитав на фланзі Степаненка і віддав на дальню стійку, де ніким не прикритий Адемі пробив у вже порожні ворота Пятова – 3:1.

Гірники кинулися в навалу і Мораєс двічі класно пробив головою. У першому випадку м’яч влучив у поперечку воріт загребців, а у другому бразильський українець був влучнішим – 3:2!!

Рятівний пенальті

До дива не вистачало одного забитого м’яча! Пятов прийшов на кутовий, і знову Шахтар забив в останні секунди! Тайсон впав, а Пятова запресували в штрафному і, можливо, навіть вдарили в обличчя ліктем – саме за це порушення Фелікс Брих після перегляду відеоповтору вказав на одинадцятиметрову позначку. Вирок ідеально виконав Тете – 3:3!

Шахтар рятується у Хорватії і тепер саме українська команда стає фаворитом у боротьбі за друге місце в групі С, оскільки у Динамо Загреб календар куди складніший!