Третій найшвидший гол в історії і асист голкіпера. Бельгія перемагає румунів. ВІДЕО

Суперники збірної України по групі E Бельгія та Румунія закривали черговий ігровий день на Євро-2024.

Румуни досить несподівано у першому поєдинку розбили Україну 3:0, а бельгійці ще більш сенсаційно поступилися словакам 0:1. Тому підопічним Тедеско потрібна була лише перемога в цій зустрічі, щоби залишати собі гарні шанси вийти з групи. Румуни ж у випадку перемоги точно гарантували собі плей-оф.

Та вже на 2-й хвилині бельгійці повели у рахунку. Вони перехопили м'яч на половині поля суперників, розігнали свою атаку, яка завершилася тим, що Лукаку скинув під удар Тілемансу, який з-за меж штрафного майданчика прошив голкіпера – 1:0. Це третій найшвидший гол в історії Євро (74-та секунда).

На 5-й хвилині румуни ледь не зрівняли рахунок. Дрегушин з близької відстані пробивав головою під поперечку, але воротар Бельгії Кастельс перевів м'яч на кутовий.

Згодом Лукебакіо міг подвоювати перевагу. Вінгер отримав передачу в штрафному майданчику суперників, обіграв захисника і стріляв у дальній кут – Ніце виконав блискучий сейв.

Голкіпер Румунії ще раз врятував свою команду в першому таймі після сильного удару Доку – воротар перевів м'яч на кутовий.

Та, попри перевагу Бельгії, забити ще раз у першому таймі їм не вдалося.

По перерві румуни мали чудову нагоду зрівняти рахунок. Міхейле прорвався повз захист суперників, але він довго готувався до удару і пробив вище.

На 52-й хвилині Де Брюйне завдав розкішний дальній удар, але м'яч пройшов у лічених сантиметрах поруч зі стійкою.

На 63-й хвилині Лукаку забив. Нападника вивели віч-на-віч із голкіпером і він реалізував цей момент. Але після перегляду VAR цей гол не зарахували, оскільки у форварда зафіксували положення поза грою. Відзначимо, що це вже третій скасований гол Лукаку на цьому турнірі, перед цим не зарахували два м'ячі нападника у матчі зі Словаччиною.

На 68-й хвилині могли зрівняти рахунок румуни. Ман вибіг на побачення з Кастельсом, але він не зумів переграти голкіпера Бельгії.

На 79-й хвилині збірна Бельгії таки вийшла вперед. Кастельс вибив від своїх воріт, м'яч через усе поле долетів до Де Брюйне, який відтіснив захисника у штрафному майданчику румунів і прошив голкіпера – 2:0. Асист від голкіпера Бельгії.

Згодом румуни ледь не відквитали один гол. Алібек вийшов фактично сам на сам із Кастельсом і переграв його, та м'яч з лінії воріт виніс Кастань.

Більше голів у зустрічі не було і Бельгія перемагає 2:0.

На жаль, такий результат не на користь збірної України, оскільки тепер усі команди в нашій групі мають по 3 очки, але в синьо-жовтих найгірша різниця забитих та пропущених м'ячів (-2) і тому вони займають останнє місце в квартеті E. Тепер у наступному матчі збірній України треба щонайменше грати внічию з Бельгією (за умови, що румуни зі словаками не зіграють внічию і що інші команди, які претендуватимуть на вихід з третього місяця, матимуть менше очок та гіршу різницю). А в ідеалі підопічним Реброва треба буде перемагати Бельгію і це гарантує вихід у плей-оф.